Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Desktop PC Ryzen 5 2600 GeForce GTX 1070 8gb

Статус
Затворена за нови мислења.

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.761
17.201
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Пиши цена ако ја продаваш само графичката картичка :)
 

idzek

Intern
21 ноември 2019
12
16
Веќе има заинтересираност за некој од деловите, така да ако се најдат кандидати да се расцепка конфигурацијава може.
Пред да пишам што има како има, да се оформат цени за деловите :)

Ќе замолам за проценка повторно пошо досега никој не пиша цена конкретно.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.826
3.803
Скопје
И јас би продал оваква слична конфигурација - треба џабе да ги дадам а и тешко заинтересирани да има.
Не знам воопшто што да те советувам околу цена.. Ете ако има заинтересирани договорете се преку ПП.
 

doperrr

Gaining Experience
27 февруари 2022
50
75
Пиши што имаш останато, ако ја имаш расцепано конфигурацијата : )
 

Serko

Gaining Experience
30 август 2018
123
280
Глеам никој нема пишано проценка, па еве една од мене.

Ryzen 5 2600 = 2000 денари
Gigabyte Geforce GTX 1070 8gb Xtreme gaming (Префарбана бела, со РГБ стрип) = 5000 денари (6к ако не беше кастом)
Asus B450 m-k = 3000 денари
Coolermaster 600W = 2000 денари
Samsung pm 991 m.2 256GB + WD Caviar Blue 1tb Harddisk = ССД 800 денари, Хард Диск 1000 денари
Gskill Flare X 16GB 3200Mhz = 2000 денари
Modecom Oberon Pro Black with tempered glass = 1000 денари (доколку е со фанови 1500)
 

idzek

Intern
21 ноември 2019
12
16
Фала за проценката, горе долу се слагам :)

Може да оди на продажба конфигурацијава како комплет за цена од 21 300.
Да ги оправдам цените:

Ryzen 5 2600 = 3000 денари
Gigabyte Geforce GTX 1070 8gb Xtreme gaming (Префарбана бела, со РГБ стрип) = 6000 денари
Asus B450 m-k = 3000 денари
Coolermaster 600W = 2000 денари
Samsung pm 991 m.2 256GB + WD Caviar Blue 1tb Harddisk = ССД 1000 денари, Хард Диск 1500 денари (Хард дискот е купен посебно во 2022, чисто ради Warzone, друг запис нема, можно е да е уште под гаранција).
Gskill Flare X 16GB 3200Mhz = 2500 денари
Modecom Oberon Pro Black with tempered glass = 1500 денари со фановите на Modecom + 2 екстра Deepcool фанови

Не би ја цепкал конфигурацијава освен ако не се договорат повеќе членови да се исчисти се.

Ако имате замерки за цениве, пишите, ќе излезам во пресрет. Цениве ги базирав на едната проценка, и според тоа колку се продавале исти компоненти на форумов. Ако негде имам грешка ке корегираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.363
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно