Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Desktop PC: Ryzen 2400g, B450M, 16GB G.Skill, 860 EVO 250GB, 1TB 7200RPM Xigmatek Case, 550W 80+

Статус
Затворена за нови мислења.

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
61
152
puscyfer додаде нов оглас:

Desktop PC: Ryzen 2400g, B450M, 16GB G.Skill, 860 EVO 250GB, 1TB 7200RPM Xigmatek Case, 550W 80+ - 14.500 ден.

Се продава - десктоп конфигурација:
Матична: AsRock B450M HDV
Процесор: Ryzen 5 2400G со интегрирана AMD Vega 11 графичка и AMD кулер
Рам: G.Skill Flare X 16GB (2x8Gb) DDR4 (F4-2400C15D-16GFXR 2x8GB)
ССД: Samsung SSD 860 Evo 250GB
Хард диск: Toshiba 1TB 7200RPM (HDWD110)
Куќиште: Xigmatek Eden Plus RGB
Напојување: Centauro 550W 80+ Bronze
Вентилатори: Xigmatek 120 Case Fan; Gamerstorm TF120 Case Fan
Windows 10/BIOS up to date
Компјутерот е користен кратко за канцелариски...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.365
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно