• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Desktop PC MSI Gaming Red Dragon

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
380
190
Продавам готова конфигурација купена од Анхоч во Март, си има две години гаранција минус месециве кои ја користев. Нема никакви оштетувања ни проблеми, само свети плаво и има сток кулер а кај нив на сликата беше со црвен лед и има некој си Cooler MSI Core Frozr S. Од моја страна е додадена само Wireless картица на PCI. Цена 55.000 ден.

Спецификација:
CPU: Intel Core i7-9700f
Memory: 16 GB DDR4
GPU: Nvidia GTX 1660 Super
SSD: Kingston 480GB
HDD: Toshiba 1Tb
 

Атачменти

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,299
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно