• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Desktop PC Lenovo ThinkCentre 91P Core i5 со монитор 22''

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

CeeTour

Gaining Experience
18 септември 2014
124
131
Skopje
Се продава desktop pc Lenovo Think Centre 91P и монитор во следнава конфигурација:

CPU: Intel Core i5-2400
RAM: 8 GB DDR3
HDD: 256 GB SSD CX-400 SATA - Ново
PSU: 240W
ODD: DVD-RW
OS: Licenced Windows 7 Pro

Монитор: Lenovo 22" повеќе инфо за него на следниот линк.

Компјутерот е зачуван и е во одлична состојба.
Има гаранција од 1 година.
Цена: 8000 денари комплет


Слики во прилог од компјутерот, мониторот, системот и дискот.
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Jas ne gledam, ili na slikite nema pci-e x8/x16?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,029
Членови
28,700
Најнов член
Ahil123
На врв Дно