• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Desktop PC core i5 i 22" monitor

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
283
219
Се продава desktop pc и монитор со следниве компоненти:

Lenovo thinkcentre m82
CPU: Intel Core i5 3470
RAM: 8GB DDR3 Samsung
HDD: 250GB WD Blue SATA
PSU: LiteON 350W
OS: licenced Windows 7 Pro upgrade to windows 10 Pro

Wireless keyboard Opera 2.4GHz
Monitor Lenovo 22" LCD

Цена 10000 денари комплет
Или 8500 денари без монитор

Компјутерот е во одлична состојба. Се продава бидејќи е купен друг понов и помал
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,382
Членови
28,644
Најнов член
Soci#
На врв Дно