Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Desktop PC (3700x, rx580)

Статус
Затворена за нови мислења.

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.177
599
Скопје
Boldozer додаде нов оглас:

Desktop PC (3700x, rx580) - Проценка

Здраво, на проценка следнава конфигурација:
 • ROG STRIX B550-F GAMING - 15.11.24 (гаранција)
 • Ryzen 7 3700x - 15.11.24 (гаранција)
 • 64GB DDR4 3200Mhz (2x32gb) Kingston XMP 2.0, (купени 07/2022)
 • Gigabyte RX580 Gaming 8Gb
 • CM td500 mesh black case - 15.12.26 (гаранција)
 • CM 750 w modular 15.11.24 (гаранција)
 • Kingston 240GB Sata3 SSD (купено 2022)

Видете го целиот оглас...
 

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.177
599
Скопје
Чим нема никој пишано еве моја проценка:
 • ROG STRIX B550-F GAMING - 15.11.24 (гаранција) - 7k
 • Ryzen 7 3700x - 15.11.24 (гаранција) - 9k
 • 64GB DDR4 3200Mhz (2x32gb) Kingston XMP 2.0, (купени 07/2022, garancija 3.5god) - 7k
 • Gigabyte RX580 Gaming 8Gb - 5k
 • CM td500 mesh black case - 15.12.26 (гаранција) -3k
 • CM 750 w modular 15.11.24 (гаранција) - 3.5k
 • Kingston 240GB Sata3 SSD (купено 2022) - 1k
Цена за цел: 32k

Combos:
MB / CPU - 15k
MB / CPU / RAM - 21k
CASE / PSU - 6k

Ова се мој проценки, не сум сигурен колку се ревеланти може некој ќе ме поправи.

Заинтересирани за цел pc или комбос пишете ми приватна порака.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.348
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно