1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Desktop, Netbook, Tablet, радио+CD за во кола

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од manovj, 11 Декември 2019.

 1. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  Се продаваат следниве работи, се бара и проценка:  Десктоп компјутер

  CPU: Intel Core2Quad Q6600 со Deepcool IceBlade 100 кулер

  MB: Gigabyte P31-ES3G

  GPU: GTX650 1GB PointOfView

  RAM: Samsung 4GB DDR2 800MHz

  SSD: 120GB Kingdian S260 (ново)

  HDD: 500GB Hitachi

  WiFi: TP-Link 951N

  DVD Burner

  Може да се продава со или без графичка. Продажба на секој дел посебно само ако се најдат купувачи за сите делови.  Таблет Lenovo TAB A8

  Таблетот е уклучен два пати, еднаш кога е купен и уште еднаш пред една недела за да му направам factory reset, буквално е нов.

  Lenovo A8 | Tablet with GPS & Android 4.2 OS | Lenovo US

  Lenovo Tab 2 A8-50 - Full tablet specifications  Два лаптопи Asus Eee 1015T

  Едниот доаѓа со хард диск од 160GB, другиот без хард диск. Тој со хард диск е како нов, другиот има знаци на нормално користење. Двата доаѓаат со полнач и торба.

  https://www.asus.com/Laptops/Eee_PC_1015T/

  Asus Eee PC 1015 Series  Радио за во кола со CD Pioneer DEH-1730R

  Најобично радио за во кола, има CD, дали поддржува MP3 не знам.

  Support for DEH-1730R


  Слики: Album — Postimage.org
   

Сподели

Вчитување...