Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Десктоп куќиште Ryzen 3700X 32GB Ram AMD 6800

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Десктоп куќиште Ryzen 3700X 32GB Ram AMD 6800 - 38.000 ден.

Продавам половен компјутер составен од АМД рајзен 3700Х(8 core 16threads) Spire mini Tower cooler, Gigabyte B450 Gaming X, 2*16GB DDR4 Adata RGB Ram, AMD RX6800 16GB VRAM, SSD Samsung 980 500GB NVME, сето тоа во ново бело куќиште Deepcool CC 560 со проѕирна стаклена станица и 4 вградени 120мм сини LED вентилатори, и напојувани од Cooler Master 700W PSU. Рамот, ССД-то и куќиштето имаат валидни гаранции од Сет и Анхоч. За замени не сум заинтересиран, по карго праќам на ваша одговорност поради...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
Обнова, извршена е замена на графичката со AMD RX6800 reference. Возможна промена на графичката карта со Asus RX5700XT со гаранција до 11.2023. Во тој случај, цената е 30.000ден.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.918
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно