1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Десктоп конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steff_Maja, 10 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Молам за проценка на следниве компоненти, па ќе видиме дали ќе оди на продажба.

  MB: Asus X99-E WS/USB3.1
  CPU: Intel i7 6800K 3.60Ghz 15Mb
  Cooling: Cooler Master Seidon 240M
  RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB DDR4 3000Mhz
  GPU: EVGA GTX 1070 SC Gaming 8GB DDR5
  SSD: Samsung 850 PRO 512GB
  Samsung 960 PRO 1TB m2
  PSU: BeQuiet Dark Power PRO 1000W
  Case: Cooler Master HAF XB
   
  На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  zainteresiran za 960 pro. neka pomine ednas procenka. ako imas ponuda pred procenkata pisi inbox


  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 10 oктомври 2019
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Додавам и монитор ASUS MX27UC 4K.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Доста заинтересираност по ПП, цени има некој нешто да каже или сам да ги пишам :)
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Заради одреден сплет на околности, продажбата се стопира.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  Не е лошо од време на време и да вратиш на ПП...
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Во ПП ги видов првите 2 пораки за графичка и SSD, но во нив беше наведено кога ќе оформам цена да те контактирам. (чекав проценки на темава)

  Третата ПП од 15 Окт, некако ја имам испуштено и непрочитано, се извинувам за тоа јавно.

  Во меѓувреме ситуацијата е променета и за 1 месец ќе се знае дали ќе се активира огласот повторно.
   
  На toshex и Alucard им се допаѓа ова.
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Конфигурацијата се трга од продажба. Клуч.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...