Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Десктоп конфигурација Ryzen 5 5500+Nvidia 1660S

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.037
1.801
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Десктоп конфигурација Ryzen 5 5500+Nvidia 1660S - 24.000 ден.

Се продава десктоп конфигурација во одлична состојба составена од нови и половни делови
 • CPU Ryzen 5 5500 и Deep cool mini tower ладилник
 • MB Gigabyte B550M DS3H
 • 2*8GB DDR4 Adata 3200Mhz (нови со Сетек гаранција)
 • GPU ASUS GTX 1660 Super
 • SSD Kingston NV2 500GB (нов Сетек гаранција)
 • PSU Cooler Master MWE 700W
 • Case SAMA Inpower Armor V1
Конфигурацијата е во одлична состојба, работи тивко и мирно.
Можам да пратам по карго...

Видете го целиот оглас...
 

Атачменти

 • 383099216_838255511039959_6427534141495850865_n.jpg
  383099216_838255511039959_6427534141495850865_n.jpg
  131,4 KB · Прегледи: 16
 • 381427116_1003904414220781_721968841306925976_n.jpg
  381427116_1003904414220781_721968841306925976_n.jpg
  358,7 KB · Прегледи: 16
 • 383213405_973552800386028_5207051581238911324_n.jpg
  383213405_973552800386028_5207051581238911324_n.jpg
  138,3 KB · Прегледи: 16
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.343
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно