Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Десктоп конфигурација Рајзен 1200

Статус
Затворена за нови мислења.

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Nikola100 додаде нов оглас:

Останато

PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1200 ден
CASE обично без фенови- 400 ден
Ryzen CPU cooler -200den - за двете ако ги купите - бесплатно иде ладилникот

Пораки во ПП

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Проценка ? Некој ?

PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W
AMD Ryzen 3 1200
NVIDIA GT 1030 ASUS
MSI A320M PRO MAX
RAM GEIL 2400 8 GB
SSD KINGSTON A400 120GB
HDD TOSHIBA 500GB
CASE G STORM + 3 KULERI
MONITOR PHILIPS 243V3 - IPS
 
Последна промена:

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
PSU COOLER MASTER MASTER = 1000 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS = 3500 ден
MSI A320M PRO MAX = 2000 ден
RAM GEIL 2400 8 GB = 1200 ден
SSD KINGSTON A400 120GB = 800 ден
HDD TOSHIBA 500GB = 700 ден
CASE G STORM + 3 KULERI = 1000 ден
MONITOR PHILIPS 243V = 3500 ден

Туто комплето за 2-13 хиљади.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
PSU COOLER MASTER MASTER = 1000 ден
AMD RYZEN 3 1200 = 2000 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS = 4000 ден
MSI A320M PRO MAX = 2000 ден
RAM GEIL 2400 8 GB = 1500 ден
SSD KINGSTON A400 120GB = 1000 ден
HDD TOSHIBA 500GB = 700 ден
CASE G STORM + 3 KULERI = 1000 ден
MONITOR PHILIPS 243V = 4000 ден

Комплет 17000 ден
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
PSU COOLER MASTER MASTER = 1200 ден
AMD RYZEN 3 1200 = 2000 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS = 4000 ден
MSI A320M PRO MAX = 2000 ден
RAM GEIL 2400 8 GB = 1200 ден
SSD KINGSTON A400 120GB = 800 ден
HDD TOSHIBA 500GB = 500 ден
CASE G STORM + 3 KULERI = 1500 ден
MONITOR PHILIPS 243V = 3500 ден

Нека иде комплет 16000 ден

( Ајмо за лајт гејминг за Дота за ГТА5 за изнад 60 фрејма - за Паладинс на 144 фрејма - користен во непушачка просторија - нови фенови - стакло со Ерѓебе и многу други работи;) )
(1030ка не е шала - тоа ти е 1050ка у овчо руво ) :cool:
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Продавам посебно или комплет !

PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1500 ден
AMD Ryzen 3 1200 - 2500 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3500 ден
MSI A320M PRO MAX - 2000 ден
SSD KINGSTON A400 120GB - 750ден
HDD TOSHIBA 500GB - 550 ден
CASE обично без фенови- 500 ден
MONITOR PHILIPS 243V3 - IPS - 4000 ден


Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција)
За комплет следи попуст !

Пораки во ПП
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Продавам

PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1500 ден
AMD Ryzen 3 1200 - 2500 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3500 ден
MSI A320M PRO MAX - 2000 ден
SSD KINGSTON A400 120GB - 750ден -Продаден
HDD TOSHIBA 500GB - 550 ден - Повлечен од продажба
CASE обично без фенови- 500 ден
MONITOR PHILIPS 243V3 - IPS - 4000 ден - Продаден


Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција)


Пораки во ПП
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Останато

PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1500 ден
AMD Ryzen 3 1200 - 2500 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3500 ден
MSI A320M PRO MAX - 2000 ден Резервирана
CASE обично без фенови- 500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција)


Пораки во ПП
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Останато

PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1500 ден
AMD Ryzen 3 1200 - 2500 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3500 ден
CASE обично без фенови- 500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција)


Пораки во ПП
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.811
17.546
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Останато

AMD Ryzen 3 1200 - 2500 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3500 ден
CASE обично без фенови- 500 ден
PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција)
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Останато

AMD Ryzen 3 1200 - 2500 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3500 ден
CASE обично без фенови- 500 ден
PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција) (деловите се нормално дома користени во непушачка просторија - никакво копање-мопање ;))
Цените се фиксни !!!
Пораки во ПП
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Може ли ДедоМраз да дојде порано ? На почеток на Октомври ???
Е може !
Предновогодишни попусти - никад ова не се случило толку ниски цени ! Распродажба ! Земи дур има !
Прв дојден - прв услужен ! Апсолутно неверојатни цени ! Романтични дури !

AMD Ryzen 3 1200 - 2300 ден - Резервиран
PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1300 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3000 ден
CASE обично без фенови- 500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција) (деловите се нормално дома користени во непушачка просторија - никакво копање-ропање ;))
Цените се фиксни !!!
Пораки во ПП
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.396
14.616
Може ли ДедоМраз да дојде порано ? На почеток на Октомври ???
Е може !
Предновогодишни попусти - никад ова не се случило толку ниски цени ! Распродажба ! Земи дур има !
Прв дојден - прв услужен ! Апсолутно неверојатни цени ! Романтични дури !

AMD Ryzen 3 1200 - 2300 ден - Резервиран
PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1300 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3000 ден
CASE обично без фенови- 500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција) (деловите се нормално дома користени во непушачка просторија - никакво копање-ропање ;))
Цените се фиксни !!!
Пораки во ПП
Јебига, дедо мраз што носи е гага а тада и киселина је блага. Masterwatt Lite е едно од оние гомна од напајања, беспари да ми го даваат не го ставам во конфигурација не па да го плачам, како и 1030GT
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Јебига, дедо мраз што носи е гага а тада и киселина је блага. Masterwatt Lite е едно од оние гомна од напајања, беспари да ми го даваат не го ставам во конфигурација не па да го плачам, како и 1030GT
Стварно ? Не с... ? :ROFLMAO:
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.396
14.616
Стварно ? Не с... ? :ROFLMAO:
giphy.webp
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
AMD Ryzen 3 1200 - 2300 ден - Резервиран
PSU COOLER MASTER MASTERWATT LITE 400W - 1300 ден
NVIDIA GT 1030 ASUS - 3000 ден -Продадена
CASE обично без фенови- 500 ден

Сите делови имаат фактури и гаранции ( на некои се истечени а некои делови имаат уште 6месеци гаранција) (деловите се нормално дома користени во непушачка просторија - никакво копање-ропање ;))
Цените се фиксни !!!
Пораки во ПП
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
438
578
Сите делови имаат гаранции, само на некои се истечени.

Ова е исто како : Никогаш не се случило, само еднаш и сега вторпат :D

пс: разумно што ја раздели на делови.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Сите делови имаат гаранции, само на некои се истечени.

Ова е исто како : Никогаш не се случило, само еднаш и сега вторпат :D

пс: разумно што ја раздели на делови.
Важното во тој исказ е дека имаат фактури и гаранции сите делови, иако се истечени некои, се знае потекло на деловите и дека он е прв сопственик.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.211
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Сите делови имаат гаранции, само на некои се истечени.

Ова е исто како : Никогаш не се случило, само еднаш и сега вторпат :D

пс: разумно што ја раздели на делови.
Why the hate brothers ?

Евтино ги продадов -очувани - исправни- несомнено некому ќе му вршат работа.
Останати по 6месеци имаа гаранција 3 компоненти - секому фактура и белешка му дадов .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.095
Мислења
974.443
Членови
35.402
Најнов член
Jun
На врв Дно