Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Десктоп конфигурација, графички карти и рам меморија

Статус
Затворена за нови мислења.

pavlestyle

Gaining Experience
9 април 2016
93
95
pavlestyle додаде нов оглас:

Десктоп конфигурација, графички карти и рам меморија - 25.000 ден.

Се продаваат следнава конфигурација и делови:

1. Intel i5 10400, ram 16gb ddr4, ssd 500gb, 550w PSU и GTX 1650 SUPER.
- Купен е од Хрватска Април месец 2021год. и пишува дека има 5 години гаранција а не го користам веќе неколку месеци поради апгрејд. (За подетални информации какви точно делови и марка на делови има ќе дополнам овие 2-3 дена да го проверам подетално)
Цена: 25.000ден.

2. Gskill ripjaws red, 2x8gb 3600 cl18 купен септември 2020год. со преостаната гаранција до 2025год...

Видете го целиот оглас...
 

pavlestyle

Gaining Experience
9 април 2016
93
95
1. EDIT: Ram 2x8 Crucial 2666mhz , SSD NVMe 512gb Gigabyte, PSU Corsair cv550, MB Asrock h410 ultra m2, Mini Tower куќиште со 2 додатни кулери за воздух и мала грешка дека се водев според лепенката на самото куќиште како што е донесено, но графичката 1650s која идеше со него имаше некој проблем уште на почетокот и ја променивме со 1050ti Colorful Gaming Dual fan.
Цена: 23.000ден. (во сооднос на останатите делови)
 

pavlestyle

Gaining Experience
9 април 2016
93
95
Останато е следното:

1. Конфигурација (Intel i5 10400, Ram 2x8 Crucial 2666mhz , SSD NVMe 512gb Gigabyte, PSU Corsair cv550, MB Asrock h410 ultra m2, gpu 1050ti 4gb colorful Gaming OC, Mini Tower куќиште со 2 додатни кулери ) - 22.500ден.
2. Asus Dual evo RTX 2070 - 15.500ден.
3. 1070ti gainward phoenix - 8.500ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.918
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно