Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Десктоп компјутер i3 8100/RX5500XT 8GB

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Десктоп компјутер i3 8100/RX5500XT 8GB - 16.500 ден.

Продавам нискобуџетен гејминг компјутер, претежно ориентиран кон игри со помали побарувања. Составен е од нови и половни одлично сочувани делови.
-i3 8100 + Arctic cooler
-b360 tuf gaming
-sapphire RX5500xt 8GB RGB fan
-2*8 GB ddr4 2666mhz(anhoch гаранција)
-SSD Adata su630 480gb(100% health)
-psu Cooler Master 600w White
-case MS V315 Fighter (3 front led 120mm+1 back 120mm) ново екипи.мк.
Можам да пратам по карго, за замени начелно не сум заинтересиран. Локација Скопје, повеќе информации...
Клуч.
Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.600
Членови
35.322
Огласи
2.920
Најнов член
pupszio
На врв Дно