1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Десктоп компјутер + додатоци

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од temelk4, 6 Декември 2019.

 1. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  178
  86
  19 Август 2013
  Машко
  Потребна ми е проценка целосно за комплет, компјутерчето сеуште се користи многу ретко за принтер и office алатки, со него иде монитор samsung E1920, тестатура A4Tech (нз) и маус Gembird мислам. Се е исправно нормално со траги на користење, доколку има заинтересираност може и на делови.
  ○ CPU: Intel Core i3-2100 3.10GHz
  ○ RAM: 8GB (2x4GB)
  ○ MB: Gigabyte GA-H61M-S2V-B3
  ○ HDD: Toshiba 500ГБ
  ○ POW: Matrix 700W (скоро сменето)

  слики Imgur
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,203
  13,053
  23 Јануари 2008
  Манга
  800
  2x700
  1500
  800
  300
   
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  178
  86
  19 Август 2013
  Машко
  Друштво пц-то иде на продавање по цениве, ако има заинтередиран цел да го зима, има простор за дог на цена. Или пак на делови пишете.
   
  На gego му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...