Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Десктоп i5 8400/16GB Ram/1660Super

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.028
1.769
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Десктоп i5 8400/16GB Ram/1660Super - 22.000 ден.

Продавам половно комплетно исправно куќиште составено од i5 8400 (6 јадрен цпу), h310 Gigabyte плоча, 2*8GB GSkill 3600MhZ(2666MhZ) Ram, ZOTAC 1660Super 6GB, 250GB Kingston NV2 Nvme + 1TB HDD WD blue, PSU Riotoro 750W, Case Njoy +120mm exhaust fan. Нвме дискот и рамот се под гаранција од Нексио, куќиштето е ново. Другите компоненти имаат месец дена гаранција. Можам да ви пратам тестови по ваша желба. Карго би избегнал поради просторната страница на куќиштето, замена по договор. Скопје...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.586
Мислења
945.395
Членови
34.073
Огласи
1.967
Најнов член
GorazdI
На врв Дно