• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Desktop Gaming PC - Ве замолувам за проценка

imortel

Gaining Experience
18 февруари 2012
126
152
Скопје
Како што гласи насловот ќе ве замолам за проценка на мојот личен декстоп кој го користам исклучително за гејмање и чат пат Фотошоп офис работа.

CPU - i7 8700к
GPU - 2080 MSI Trio
Cooler - Noctua NH14S
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair
1TB Samsung SSD 860Evo
WD HDD Caviar Black 1TB
SSD - Kingston SV300 240Gb
PSU - Cooler Master 860W 80+
Case - Cooler Master H500P Gray (Black)
На деловите немам гаранција бидејќи е измината но ги чувам сметките од каде се купени, претежно Сет и Анхоч.
Во зависност од проценката ќе длучам дали ќе го продавам или не, бидејќи сакам да преминам на лаптоп поради мобилност, па ќе видам дали ќе ми се совпадне математиката.
 
Последна промена:

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,139
1,027
Скопје
CPU - i7 8700к - 10 000
GPU - 2080 MSI Trio - 42 000
Cooler - Noctua NH14S -4 000
RAM - 16GB DDR3 3600Mhz Corsair 3 000
1TB Samsung SSD 860Evo - 8 000
WD HDD Caviar Black 1TB - 1 500
SSD - Kingston SV300 240Gb - 1 500
PSU - Cooler Master 860W 80+ - 7 000
Case - Cooler Master H500P Gray (Black) - 4 000
Вкупно 81 000 ден
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
CPU - i7 8700к - 10000
GPU - 2080 MSI Trio - ????
Cooler - Noctua NH14S - 4000
RAM - 16GB DDR3 3600Mhz Corsair 4000
1TB Samsung SSD 860Evo - 6000
WD HDD Caviar Black 1TB - 1000
SSD - Kingston SV300 240Gb - 1000
PSU - Cooler Master 860W 80+ - 5000
Case - Cooler Master H500P Gray (Black) - 4000
 
Последна промена:

imortel

Gaining Experience
18 февруари 2012
126
152
Скопје
CPU - i7 8700к - 10000
GPU - 2080 MSI Trio - ????
Cooler - Noctua NH14S - 4000
RAM - 16GB DDR3 3600Mhz Corsair 4000
1TB Samsung SSD 860Evo - 6000
WD HDD Caviar Black 1TB - 1000
SSD - Kingston SV300 240Gb - 1000
PSU - Cooler Master 860W 80+ - 5000
Case - Cooler Master H500P Gray (Black) - 4000
GPU - 2080 MSI GAMING X Trio 8Gb
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,359
4,665
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
5.500 ден.
Motherboard
2.000 ден.
Storage
1.000 ден.
PSU
2.500 ден.
RAM
4.000 ден.
Video card
8.000 ден.
Case
1.000 ден.
Mouse
500 ден.
Keyboard
2.000 ден.
Audio
1.500 ден.
Monitor
3.000 ден.
OS
0 ден.
Како што гласи насловот ќе ве замолам за проценка на мојот личен декстоп кој го користам исклучително за гејмање и чат пат Фотошоп офис работа.

CPU - i7 8700к
GPU - 2080 MSI Trio
Cooler - Noctua NH14S
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair
1TB Samsung SSD 860Evo
WD HDD Caviar Black 1TB
SSD - Kingston SV300 240Gb
PSU - Cooler Master 860W 80+
Case - Cooler Master H500P Gray (Black)
На деловите немам гаранција бидејќи е измината но ги чувам сметките од каде се купени, претежно Сет и Анхоч.
Во зависност од проценката ќе длучам дали ќе го продавам или не, бидејќи сакам да преминам на лаптоп поради мобилност, па ќе видам дали ќе ми се совпадне математиката.
Матична? И ако се решишп да ги делиш деловите, јас сум заинтересиран за CPU, MB, RAM
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
9,924
15,264
Само да напомнам дека Пане продава 1080ti за 700 евра па немој да се брукате па на човекот да му ја цените графичката за безвеза пари.

Понова и подобра во гејминг во сите сценарија.
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
352
258
Битола
CPU - i7 8700к - 11000
GPU - 2080 MSI Trio - околу 50000 жожи и ппвеќе ( тешко е да се процени , ама тоа е со моменталниот пазар)
Cooler - Noctua NH14S -4 000
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair 4500
1TB Samsung SSD 860Evo - 6000
WD HDD Caviar Black 1TB - 1200
SSD - Kingston SV300 240Gb - 1 500
PSU - Cooler Master 860W 80+ - 7 000
Case - Cooler Master H500P Gray (Black) - 4000
MB Asus 370-A - 6000
 
Последна промена:

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
451
1,054
Битола
CPU - i7 8700к-10 000
GPU - 2080 MSI Trio - 55000
Cooler - Noctua NH14S-3500
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair-4000
1TB Samsung SSD 860Evo-4500
WD HDD Caviar Black 1TB-2000
SSD - Kingston SV300 240Gb-1400
PSU - Cooler Master 860W 80+(голд,бронзе?бренд?)ако е V серија 5000 денари.
Case - Cooler Master H500P Gray (Black)-5500.
Asus Z370A - 4500
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,403
16,364
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
CPU - i7 8700k - 10 000
GPU - 2080 MSI Trio - 48000
Cooler - Noctua NH14S - 3000
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair - 4500
1TB Samsung SSD 860Evo - 5000
WD HDD Caviar Black 1TB - 2000
SSD - Kingston SV300 240Gb - 1400
PSU - Cooler Master 860W 80+(голд,бронзе?бренд?)ако е V серија 5500 денари.
Case - Cooler Master H500P Gray (Black) - 5500.
Asus Z370A - 5000
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,403
16,364
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ако не е тајна, кои беа твоите очекувања?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Горе доле ок е проценката. Само што ќе треба да почекам неколку месеци за лаптопот што го сакам.
Греота е да мењаш ваква прекрасна машина за лаптоп, али јбг, ако се мора...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,351
Членови
30,794
Најнов член
meli2011
На врв Дно