Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Desktop Gaming Pc по најниски цени.Core i3, Ryzen 5, Ryzen 7.

Статус
Затворена за нови мислења.

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
Dinamit додаде нов оглас:

Desktop Gaming Pc по најниски цени.Core i3, Ryzen 5, Ryzen 7. - 5.300 ден.

Голем избор на Desktop конфигурации.

На лагер
Intel core i5 4th gen
Intel core i3 10th gen
Ryzen 5 3600
Ryzen 7 5800

Цени од 88 - 890 евра
Повеќе инфо на

Видете го целиот оглас...
 

dreamson

On your way to fame
8 ноември 2009
291
571
За тие што немаат инстаграм, како да се види што имаш во понуда?

Дај малку посериозно поставувајте огласи што продавате!

Не знам како се дозволуваат вакви огласи, без никакви информации да се поставуваат на форумов.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
496
338
За тие што немаат инстаграм, како да се види што имаш во понуда?

Дај малку посериозно поставувајте огласи што продавате!

Не знам како се дозволуваат вакви огласи, без никакви информации да се поставуваат на форумов.
На пример преку web browser?


 

dreamson

On your way to fame
8 ноември 2009
291
571
Целта на ова што го пишав ми беше, тука на форумот е поставен огласот и тука треба да видам што има во понуда.

А не да отварам други страни и да барам што и како има.

Правилата за огласување на форумот изгледа не се почитуваат, а таму убаво е напишано како треба да биде еден оглас.

Правила за огласување

Ама изгледа полесно е така, постави линк од местото каде што се огласени производите и толку.
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
434
335
За тие што немаат инстаграм, како да се види што имаш во понуда?

Дај малку посериозно поставувајте огласи што продавате!

Не знам како се дозволуваат вакви огласи, без никакви информации да се поставуваат на форумов.
Сакаш да ми кажеш дека го пиша постот без да провериш дали отвара линкот? Зарем е можно да Изгуби 5 минути во пишување за нешто што се отвара за 1 секунда?
Значи Ми иде да се утепам

Отвара и преку web.
Мене ми е баш подобро вака. Си отварам и гледам се што има.

@Dinamit некој подарок/ попуст за 1000 член. Или да не се трудам и чекам воопшто.
 
Последна промена:

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.398
13.282
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Мене пола не ми ги отвора во Web Browser (категориите што се, stories). Бланк екран. Можам да ги видам сликичките и да влезам во постовите со нив, но само преку Open in New Window, на клик не реагира. А кога ќе влезам, нема што да се види, само истата сликичка и евентуално некој коментар ако има.

Или е некој од моите адблокери или сака да се логирам, а јас не сакам да истражувам што е.
 

dreamson

On your way to fame
8 ноември 2009
291
571
Сакаш да ми кажеш дека го пиша постот без да провериш дали отвара линкот? Зарем е можно да Изгуби 5 минути во пишување за нешто што се отвара за 1 секунда?
Значи Ми иде да се утепам

Отвара и преку web.
Мене ми е баш подобро вака. Си отварам и гледам се што има.

@Dinamit некој подарок/ попуст за 1000 член. Или да не се трудам и чекам воопшто.
Тебе не сакам ништо да ти кажам!
Туку на тој што поставува огласи на форумов кој не се води по пропишаните правила, а ги има доста огласи кои се така објавени, колку да се рече дека е оглас.
Ако ти доаѓа да се утепаш јас не можам ништо да ти помогнам, тоа е твое.
И тоа што тебе ти е полесно, не значи дека така треба да биде.
Не знам само од кај се најде ти засегнат од ова што го пишав, освен ако си и ти таков огласуваш па ми реплицираш.

И да, го отворив линкот и тоа за една секунда, но пак ќе речам, не е тоа правилно огласување на форумов.
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
@Dinamit некој подарок/ попуст за 1000 член. Или да не се трудам и чекам воопшто.
Зачлени се уште сега. Ќе има и подароци, сигурно ама овој месец сигурно не. Сепак треба други да одлучат за тоа.
А за попуст во секое време.
За тие што немаат инстаграм, како да се види што имаш во понуда?

Дај малку посериозно поставувајте огласи што продавате!

Не знам како се дозволуваат вакви огласи, без никакви информации да се поставуваат на форумов.

Последен оглас на инстаграм, колку што сум запознаен отвара на секого. Тие постарите слики кои се поставени, неколку дена претходно секако се продадени.


А зашто е пишано така.
Зашто сум многу зафатен периодов. Толку било времето. Затоа и така е пишано. Пред излегување од работа сум пишал да информирам членови. Кога сум имал повеќе време, било пишувано и подетално.

Ова друг веројатно не би се нафатил да ти објаснува, но ете да ве испочитувам како член, ви дадов одговор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.043
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно