• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Десктоп детектив (шпион)

ZAPCE

Intern
10 мај 2011
25
0
М е интересира дали некој мозе да ми даде предлог која програма да ја користам за снимање на десктоп а притоа оној сто работи на компјутер да не примети дека несто се слуцува.Сум пробал со key looger добро работи само сто немозам да најдам регистрација за него.Ви благодарам.
 

goaty

Gaining Experience
5 февруари 2010
363
189
goaty's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3570K + Noctua NH-D14
Motherboard
Asus P8 Z77-V LX
Storage
Samsung 850 EVO 500GB + WD Blue 640GB + WD Green 1TB + WD MyBook Live 2TB
PSU
Cooler Master Real Power Pro 700W
RAM
4x 4GB Kingston HyperX blu 1600MHz DDR3
Video card
Sapphire Radeon HD 7950 @stock
Case
Cooler Master CM 690
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Logitech G810 Orion Spectrum
Audio
Asus Xonar Essence STX + Schiit Modi 3 + Schiit Magni 2 Uber + JBL LSR305 + Sennheiser HD 600 + Philips Fidelio X2 \w V-MODA BoomPro
Monitor
Dell U2412M + Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Вируси ти има линкот :p

Сигурен сум дека е false positive, keylogger-от по природа се класифицира како „малициозен софтвер“ поради начинот на кој се прикрива од корисникот. CNET не би нуделе сомнителен софтвер за симнување.
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,089
1,197
Пробај со:

www.0.mk/keyloger

Мој атачмент е ова, нема никаков вирус, имаш и сериски во фајлот.
п.с. јас веќе некое време го користам.. и имам пассворди на пола маало :)
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,071
735
Пробај со:

www.0.mk/keyloger

Мој атачмент е ова, нема никаков вирус, имаш и сериски во фајлот.
п.с. јас веќе некое време го користам.. и имам пассворди на пола маало :)

обична инсталација,нема никакви дополнителни подесувања?
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,089
1,197
Имаш подесувања само за ако сакаш да го закачиш на некој друг .ехе фајл и да го пратиш на некој друг компјутер за таму да шпионираш.. инаку само стави си пассворд и hidden mode и тоа е тоа..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,800
Членови
30,762
Најнов член
ristecona
На врв Дно