• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Десен клик мени???

 • Ја почнал/а темата
 • #1

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Пред малку правев Print Screan, и да си отворам New Bitmap Image преку десен клик New да направам Paste се изненадив ГО НЕМА. Да не знае некој како да го вратам пак таму?? Гуглав нешто најдов некои решенија преку Regedit ама без успех. Ако знае некој решение нека пише.
Фала.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Cekaj malce kako prvo ne te svativ sto e problemot...! Dali koga ke stisnis 'PrtSc' kopceto pa vo paint nejke da se naprai paste ili sto...!?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Мене ме интересираше како да го вратам во десен клик менито, инаку знам како да си го најдам paint.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Еве ти едно програмче за таа намена,значи програмов ти овозможува повеќе опции на десниот клик,а една од тие е и paste,најверојатно ке го има и paste :)

Симни тука.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
А да пробаш со TweakUI мислам имаше таму што да има на десен клик и New а што не.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

James

Intern
8 јули 2008
336
13
@Aleks интересна апликација само што десниот клик ми го направи пола метро :)):)):))
Фала у секој случај.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Дефинитивно сум нејасен. :zasramen:
New Bitmap Image ми го нема, во десен клик New,
а Paste таму си е. :glavaodzd:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Пробај на овој начин.
Отвори Folder Options, кликни на табот File Types, најди го во листата Bitmap Image (BMP), кликни на него и после оди на Advanced. Е тука најверојатно под default ти е ставено edit. Ти направи го default да ти биде open. (има опција set to default, ќе ја видиш).

После рестарт и види дали ќе функционира.

Ако пак не сака, пробај пак стави го на default edit. :bye1:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Пробав како што рече, ама опција Advanced нема само Restore.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Е ова е чудно. И кај тебе убаво пишува дека треба на Advanced да кликнеш.
Па пробај на Restore, може ќе ти ги даде properties на bmp.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Кликни restore, си чачнал изгледа претохно нешто во сетинзите...
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
А да направиш System Restore...да го вратиш на денот пред ова да ти се случи.
Бидејќи кај тебе многу работи се измешале.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Ма неее најдобро да си се сместам во темата "Интересни трикови без одговор" ова чудово мое ко некој маѓионичар да е, само ми прае некој проблеми без решение.
Ама кај и да се ќе му фрлам напалм бомба време му е.:))
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хмм и решение број 3,кое што мислам дека ке успее :

Reinstall Windows :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,500
Мислења
845,520
Членови
29,303
Најнов член
DripOrDrown
На врв Дно