1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Депозитни сефови со хемиска реакција - Каде може да се најдат?

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од coNNectMKD, 10 Септември 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  264
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Ми треба дистрибутер/фирма/производител на сефови за кеш (депозитни сефови) кои имаат специјална додатна заштита на боење на парите (inking).

  Кај нас тој процес го нарекуваат сефови со хемиска реакција. Значи ако некој проба да го пробие сефот, бојата се испушта (пука) и сите пари ги прави офарбани.

  По можност, сефовите да бидат со електрична брава (electric lock).

  Било каква фирма, може и од странство, ќе заврши работа.
   
 2. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  81
  20 Септември 2013
  Машко
  Праша ли bо перпетуум мобиле? Знам дека имаат различни кеси/каси за пренесување на пари, али волку детално мислам дека само оние кои ги поседуваат би ти одговориле.
   
 3. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  264
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Нема брат, перпету и останати компании за обезбедување, земаат роба од нас (Визард Системи), и се само риселери.. Колку што гледавме во МК, нема некоја компанија што може да нарача/набави ваков тип на сеф :S
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,628
  1,398
  27 Јануари 2011
  Машко
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  445
  371
  28 Јануари 2008
  Машко
  Овие се специјалисти за сефови:
  BIROSAFE
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  264
  201
  13 Март 2017
  Машко
  Ги имаме контактирано, немаат такви сефови..
   

Сподели

Вчитување...