• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Demonoid.com Затворен ? :(

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
D

DimitarMK

Гостин
На страната на Демоноид само ова го пишува:

"The CRIA threatened the company renting the servers to us, and because of this it is not possible to keep the site online. Sorry for the inconvenience and thanks for your understanding."

Ќе бидне нешо со демоноид или ќе го нема више :isplashen: ?
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Demonoid напиша:
Site is down, tracker is intermittent (sometimes up, sometimes down), No Current ETA is known. That is all we know...DON'T ASK | Alternate forums at www.demonoiders.com. Expect the site to return, unless we hear otherwise from Deimos.
Превод „Сајтот е недостапен, тракерот работи испрекинато, во моментов не се знае точното време на враќањето на сајтот... Тоа е се што ние знаеме...“

forums at www.demonoiders.com
ирц канал /server irc.p2p-network.net -j #demonoid
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Па веќе подолго време се обидуваат да ги симнат големите извори на пиратерија. Моментално и the pirate bay е под тужба.
Би било баш штета да престане работата на demonoid, со оглед на тоа што пред некоја недела си најдов акаунти со по 30-40 giga upload, ќе се користат долго време ако продолжи со работа =)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8
M

Mr.Alien

Гостин
Се надевам дека ова е само привремено....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11
D

DimitarMK

Гостин
треба да имаш "Invitation Code" кој може да ти даде некој од членовите, ама џабе веќе, и да имаш неможеш да го искористиш :isplashen:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17
M

Mr.Alien

Гостин
Ајде идни демони, кодови за DEMONOID.
Побрзајте, како што вика народот - КО НАБИЈЕ ДОБИЈЕ!!!

6a6xgev60sccqs55tnf4s2z4wkgigkvu8oc57gvjy2ia

lfe0kfxtvj30ny02263rnoy030cgmxeelt

2ac6d6te9tag57du5mh441h9tarbq2t3qwhopn

ENJOY!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,986
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно