• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено delovi za vodno ladenje

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10

1. Радијаторот е со гребаници, ништо страшно со маркер се покриваат, станува збор за овој EK-CoolStream RAD XTX (360)
2. цревото е primochill црвено, има околу 170цм, некористено досега
3. ЕК cryofuel clear, има нешто повеќе од половина.
4. имам комбо пумпа и резервоар од thermaltake, каде по грешка е откината една жичка од каде што излегува од пумпата, ако му се занимава на тој што ќе купува, можам гратис да му ги дадам (по желба)
цена 2000мкд
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
bump!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
bump!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
prodadeno, moze kluc
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,682
Мислења
830,487
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно