1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Delovi za procenka/prodazba

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mao, 29 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  911
  453
  5 Јуни 2007
  Машко
  Zdravo, sakam da ja obnovam domasnata konfiguracija so ponovi delovi, analogno na toa ve molam za procenka na starive.

  1. Maticna ploca - MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Z68 Chipset
  2. 2x Ram Kingston HyperX Genesis DDR3 4GB 1600Mhz
  3. CPU Intel i5-3570k 1155 socket Ivy Bridge

  Drugite delovi ke gi zadrzam za novata platforma.

  Blagodaram
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  960
  1,083
  9 Јуни 2015
  Машко
  Maximus IV Gene = 3000
  RAM = 2500
  CPU = 5500
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  911
  453
  5 Јуни 2007
  Машко
  Благодарам, слични се и цените што ги имав на ум.

  Деловите одат на продажба:

  1. Maticna ploca - MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Z68 Chipset = 3500 мкд
  2. 2x Ram Kingston HyperX Genesis DDR3 4GB 1600Mhz = 3000мкд
  3. CPU Intel i5-3570k 1155 socket Ivy Bridge = 6000 мкд
   
  На Yoshimitsu и Molec им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  911
  453
  5 Јуни 2007
  Машко
  Da se nadovrzam vo temava, ako ima nekoj da dade i ponuda za procesor 8ma generacija i5 so ploca i ram bi bilo odlicno :)
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  911
  453
  5 Јуни 2007
  Машко

Сподели

Вчитување...