1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

delovi za PC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 22 Септември 2019.

Тагови:
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  358
  182
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  phenom II x4 955 Black edition; na podolunavedenata ploca se kloka do 3.8ghz bez gibanje na voltaza cena 1500mkd
  asrock 970m pro3 microATX ploca (retkost za AM3+) = 1800mkd
  asus rx550 2gb so garancija do maj 2021 (posledna odi na prodazba) =2800mkd
  4gb ram gskill 1600mhz ddr3 1000mkd
  cena za toptan 5500mkd
   
  На Vlatchey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  358
  182
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  358
  182
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  358
  182
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump!
  asrock 970m pro3 microATX ploca (retkost za AM3+) = 1800mkd
  asus rx550 2gb so garancija do maj 2021 = 2500mkd
  4gb ram gskill 1600mhz ddr3 = 1000mkd ima garancija, zagubena, sigurno vo neksio nema da napravat problem (ako ima takov
  4gb ddr3 1333mhz kingston low profile =800mkd
  4gb ddr3 1333mhz geil =800mkd
  2gb ddr3 1333mhz supertalent =300mkd
  site rabotat na gorenavedenata ploca zaedno na 1333, ne e probano na 1600mhz
  phenom 9350e AM2+ 65w =800mkd
   
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  358
  182
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  asus rx550 2gb so garancija do maj 2021 = 2500mkd

  phenom 9350e AM2+ 65w =800mkd

  kingston ddr2 4x2gb =300mkd parce; 2x2gb = 500mkd; site 4 =900mkd
   
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  358
  182
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
Слични теми
 1. vladimir171
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  375
 2. BESKO
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,797
 3. Mao
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  760
 4. rippermkd

  Продадено delovi

  rippermkd, 7 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  462
Вчитување...

Сподели

Вчитување...