• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Делови за лаптопи HP 250 G6(255 G6,255 G6) и Acer ES1-533(ES1-523,ES1-572)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
263
Битола
Ако можи некој да ми помогни околу овие лаптопи , би сакал да ги комплетирам затоа што се оштетени , па некој ако има да ми ги понуди следниве делови од лаптопи или ако има можност да ги купам целосно ако ги има некој оштетени :
1. Лаптоп HP 250 G6 ( одговара и од моделот 255 G6 , 255 G6 или 258 G6 )
- Mи треба задната пластика ( Back cover ) и држачите ( Hinges ) метални и пластичните .
- DVD-rom ( и тој успеале да го скршат и загинато е пластичето кое се гледа )
- Слика прилог
hp.JPG
2. Лаптоп Acer Аspire ES1-533 ( одговара и од моделот ES1-523,ES1-572 )
- Ми треба задната пластика ( Back cover ) и држачите ( Hinges )
- Слика прилог
Acer ES1-533.JPG

Однапред благодарам. Понуди тука или ПП.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,778
Мислења
850,347
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно