• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Делови за лаптоп - разно

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Snow :)

Gaining Experience
27 април 2013
78
99
Samsung 2x2GB 1600Mhz - 700ден. (посебно по 400ден.)
Kingston 4GB 1600Mhz - 750ден. - РЕЗЕРВИРАНО


Процесорот е користен само 3 месеци, лаптопот се здоби со дефект на портот за полнење за кој единствено решение беше нова матична и така стои цел живот.
Цена 800ден.Wistron EA53BM - 400ден.


350ден. парче

Intel Centrino Wireless-N 1030
Atheros QCWB335700ден.
Acer PA-1450-26 19V 2.37AИзваден од Asus K53E, користен само 3 месеци, во одлична состојба.
Цена 2500ден.

 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Каков е процесорот?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Snow :)

Gaining Experience
27 април 2013
78
99
Каков е процесорот?
Ми ја споија темата, заборавив да променам. Процесорот е i3 2330M.
Мислењето е автоматски споено:

Шарки за т570 да не имаш?
Само ова што го објавив, од два персонални лаптопи се сите делови, користени во домашни услови за FB и YouTube.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,330
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно