1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Делови за лаптоп Lenovo G505 или комплет лаптоп

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од viktorce, 25 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Вака лаптопот е комплетно исправен и многу сочуван но без полнач. Го имам и него и ќе ви го дадам но расипан е.

  Лаптопот е комплетен и се продава на делови, а може и комплет ако му треба на некој. Потполно исправен е лаптопот.

  Екран 15.6 1366 х 768
  Плоча АМД Е1 2100
  Меморија 2х2гб
  Тастатура
  пластики
  батерија исправна lenovo 11S6Y01
  и сите други делови wifi, звучници и што може да има уште незнам :D

  Ако има некој потреба може да ме контактира во инбокс
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,129
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Цена во инбокс? :)
   
  На viktorce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Не мислев на тоа,
  туку ако му треба на некој некој дел да пише. Нека му притреба на некој па лесно ќе се договориме. Не мора да биде тоа во инбокс. :)

  екранот ме прашуваа некои каков бил и колку пински.

  Цел лаптоп мислам да го дадам за 50 евра. Со оглед на тоа дека е користен само 1 година и е целосно функционален.
  Па ако некој има потреба за речиси нов лаптоп, може да договориме.

  А на делови цената може да биде по договор.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,129
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас не мислев на тоа!

  Мислев на ова:
   
 5. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Да ја пишав погоре цената 50 евра . Прво се мислев на делови и затоа не ставив, но потоа велам зашто на делови, кога е убав лаптоп да се растура.
   
 6. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
 7. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Неозбилност на членовите. Ќе го земам после 5 чувај ми го па после не се јавуваат.
  Изгледа Корона го фатило.

  Повторно на продажба.
   
  Последна промена: 27 Февруари 2020
 8. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Продадено. Може клуч на темата
   
Слични теми
 1. borcep
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  661
 2. smole
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  2,747
 3. CyberTm
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  955
 4. OtterMe
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,275
 5. mickeymkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  475
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...