• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Делови, i5-6500 , Лаптоп дисплеј , Рам меморија , Хард Диск , Игри за PSP ...

 • Ја почнал/а темата
 • #1

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
264
Битола
Се продаваат повеќе делови ( hardware ) , па еве опис :

1. Процесор за десктоп i5-6500 , 3.20GHz ( up to 3.60GHz ) , исправен , користен на z270-p кај мене извесен период .Се продава заради upgrade
Цена = 4800 ден
Screenshot_58.jpg 20210424_203436.jpg

2. Display - екран за лаптоп 15,6" HD ( 1366x768 ) 30пин со ознака B156XTN07.1 , исправен , изваден од HP 250 G6 , но одговара и на други модели на лаптопи .
Цена = 3000 ден
20210425_132500.jpg 20210425_132506.jpg 20210425_132538.jpg

3. Hard Disk Seagate ST4000VM000 Video 4TB 5900 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" , изваден од DVR ( заменет беше со SSD ) , па отприлика 3-4 месеци го користам на мојот PC претежно за слики и филмови .Досега сум немал проблеми , Кога го зедов и го тестирав целосно па еве слики од HD tune.
Цена = 2800 ден
seagate 4gb.jpg seagate 4gb-2.jpg

4. Два екрани - Display за лаптоп 15,6" ( 1366x768 ) 40pin , исправни . Одговараат за повеќе модели на лаптопи .
Цена = 1400 ден парче , Ако се земат двата = 2500 ден !
Screenshot_2.jpg Screenshot_5.jpg Screenshot_1.jpg

5. Рам меморија за лаптоп DDR3 4GB Samsung - 1600Mhz ( PC3-12800 ) , ознака M471B5273DH0-CK0
Цена = 800 ден
ram.jpg

6. Рам меморија за десктоп 8GB DDR4 2400MHz , ознака DX8GDDR4U2400 , купена половна , користена од мене краток период пред да ги земам Fury . На интернет пишува дека е AMD friendly ,не сум ја пробал на AMD, но јас си ја користев на интел z270-p без проблеми
Цена = 1500 ден
Screenshot_3.jpg Screenshot_1.jpg Screenshot_1888.jpg

7. Две игри за Sony PSP
- FIFA 09
- ACTIVISION REMIXED
Цена = двете за 200 ден
Screenshot_5.jpg

Повеќе инфо тука или ПП . Праќам карго на ваш трошок со задоволство и договор .
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
264
Битола
Резервирано :
3 . Резервирано Hard Disk Seagate ST4000VM000
5. Рам меморија за лаптоп DDR3 4GB Samsung
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
264
Битола
Под 3 и 5 продадено , останува на продажба следново со намалени цени :

1. Процесор за десктоп i5-6500 = 4500 ден
2. Display - екран за лаптоп 15,6" HD( 1366x768 )30пин B156XTN07.1 = 2700 ден
4. Два екрани - Display за лаптоп 15,6" ( 1366x768 ) 40pin = Двата за 2400 ден
6. Рам меморија за десктоп 8GB DDR4 2400MHz , (DX8GDDR4U2400 )= 1400 ден
7. Две игри за Sony PSP = двете игри за 150 ден
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
264
Битола
Под 2, 3 ,5 и 6 продадено.Останува :
1. Процесор за десктоп со нова цена i5-6500 = 4200 ден
4. Два екрани - Display за лаптоп 15,6" ( 1366x768 ) 40pin = Двата за 2400 ден
7. Две игри за Sony PSP = двете игри за 150 ден
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
345
264
Битола
Под 1,2,3,5 и 6 продадено.Останува:
4. Два екрани - Display за лаптоп 15,6" ( 1366x768 ) 40pin = Двата за 2400 ден
7. Две игри за Sony PSP = двете игри за 150 ден
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
854,718
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно