• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dellux

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Другарче делукс,

Имаш постирано 13 мислења на форумов, од кои 5 ти се избришани. Сите 13 се за "завидувачката" брзина на кабелскиот интернетс у Ресен.

veke bez komentar
http://www.speedtest.net/result/198739636.png (http://www.speedtest.net)

brz internet?
ne im zaviduvajte na onie korisnici od Amerika. Amerika veke e kaj nas. Ete poglednete ja poslednata brzina na kabelskiot internet vo Resen:
http://www.speedtest.net/result/198739636.png...

povtorno pozdrav od Resen!
ne znam sto e rabotava ama ovaa brzina veke ne se kontrolira. hehehe. barajte stanovi pod kirija i site vo Resen. videte go poslednoto merenje:
http://www.speedtest.net/result/198739636.png...

ispravka "malkjos"
Lapsus! Za 550 denari imame veke 5G a ne 3.3G.

eve brzina od kabelski internet vo...
eve brzina od kabelski internet vo Resen
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)
solidno

poglednete kvalitet na internet vo Resen...
poglednete kvalitet na internet vo Resen (kabelski)
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)

vo Resen isto taka ima. poglednete ja...
vo Resen isto taka ima. poglednete ja brzinata
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)

eve uste nesto za pofalba. Kabelski internet Resen
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)

eve vi brzina od kabelski vo Resen...
eve vi brzina od kabelski vo Resen
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)
dosega brzinata e stabilna. deckite gi biva.

Pozdrav od Resen
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)

Kabelski internet Resen
eve vi brzina od kabelskiot internet vo Resen. zakon!!!
http://www.speedtest.net/result/197551567.png (http://www.speedtest.net)

Kanal 16 - Resen Zakon za internet!
samo poglednete ja brzinava i nema potreba od komentar:
http://www.speedtest.net/result/197234132.png (http://www.speedtest.net)

Sto mislite za ovaa brzina?
http://www.speedtest.net/result/197231233.png (http://www.speedtest.net)
decki sto mislite za ovaa brzina? inaku ovaa brzina ja imame vo Resen preku kabelski internet za samo 550 den. 4.5 Mb e...
Прекини!!!
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Lele ludilo! :LOL: Neverojatno ama vistinito! Navistina preteral deckoto...obicno site sakame pogolema brzina ama nekogas i NE :p ( se razbirame neli? )
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Од ова ќе произлезе уште една тема на "D" - Како не треба pt.743 :p
Шала на страна, лош начин на реклама во секој случај. :ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
FTR, истото се случи и со amor, другарчето ги постира следниве мислења во времетраење од околу 10 мин:

wooooow
povelete site vo Resen na brz internet. :)
http://www.speedtest.net/result/198760319.png (http://www.speedtest.net)

pozdrav do dellux. :) spor si hahaha
kakov ADSL be decki samo kabelski internet Kanal 16 Resen
http://www.speedtest.net/result/198760319.png (http://www.speedtest.net)

a be luge ne e toa cudo, tuku ova e cudo. sekoj...
a be luge ne e toa cudo, tuku ova e cudo. sekoj den sme se pojaki resencani :)
http://www.speedtest.net/result/198760319.png (http://www.speedtest.net)

ajde site vo Resen!
http://www.speedtest.net/result/198760319.png (http://www.speedtest.net)
При што, нормално, мислењата му беа избришани и го упатив кон правилата на форумот :rolleyes:

Добив ваков одговор:

bravo. forumot e zakon. samo mislam deka ke vi bide polesno ako gi brisete glavnite diskusii vo vrska so brzinata na internetot, otkolku da gi brisete mislanjata na korisnicite i da gi banirate. ne ve okrivuvam vas posto rabotite pod necija direktiva no sepak forumot ne e bas liberalen i otvoren za secie mislenje. kako i da e, vie gi odreduvate pravilata i taka neka vi bide. vo idnina nema da vi pravam problemi posto jas zavrsuvam tuka. samo pri vtoroto logiranje tuka gledam deka site moi mislenja se izbrisani, taka da po se izgleda na nekoj ne mu odgovaraat necii mislenja i stavovi. vi posakuvam uspeh ponatamu a jas ke si pobaram nekoj drug forum otvoren i liberalen kade se slusa secie mislenje i sekoj moze da diskutira na onolku temi na kolku sto ima zelba. Pozdrav uste ednas i milo mi bese.
И така...
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Sekakvi ludje ima :ua: .Ovde na forumov ocigledno ne se liberalni i nejcat da cujat tudjo mislenje:LOL: :LOL: :LOL: pa spored toa "pametno" si napravil covekot...ke si najde sigurno drug forum i ke moze da postira za brzina na internet vo Resen "do mile volje" (sto bi kazale kumanovci).
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
и што искочи од тоа, под нечија директива работите ? :D
Искрено незнам колкава корист би имал некој што сака да започне интернет бизнис со форум, итоа со форум за it кога многу повеќе ќе му се исплати да направи портал од секојдневен карактер(политика, плукање и слично...). Барем тоа го интересира македонскиот народ...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
и што искочи од тоа, под нечија директива работите ? :D
Искрено незнам колкава корист би имал некој што сака да започне интернет бизнис со форум, итоа со форум за it кога многу повеќе ќе му се исплати да направи портал од секојдневен карактер(политика, плукање и слично...). Барем тоа го интересира македонскиот народ...
Во право си :)

Уште еднаш, не работиме под ничија директива. Постовите каде што ККК реагираше се префрлени во друга тема.
Ни во најмала рака не е во прашање бизнис, се работи за чиста иницијатива и само-инвестиција на администраторите што ги гледате и читате на форумов.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Е ајде де....а дури ни јаболките повеќе не им се она што беа некогаш...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ок. Бидејќи оваа расправија е завршена им предлагам на администраторите да ја затворат темата. :tainstven:

R.I.P. dellux :spie3: :spie3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,661
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно