1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено DELL XPS 15 - 9550

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mao, 21 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Здраво, станува збор за лаптоп DELL XPS 15 - 9550 I7 6700HQ 3.5GHZ 16GB 2133MHZ 4K 3840X2160 Touch 512GB SSD.

  Конфигурација:
  • 6th Generation Intel Skylake Core i7-6700HQ Quad Core (6M Cache, up to 3.5 GHz)
  • 15.6" 4K Ultra HD Display (3840 x 2160) InfinityEdge touch Screen
  • NVIDIA GeForce GTX 960M with 2GB GDDR5
  • 512 Solid State Drive with Windows 10 Home
  • 16GB (8x2GB) 2133Mhz DDR4 Memory Upgrade
  [​IMG]

  Состојба топ, свети ко нов, без козметички недостатоци.
   
  На Frozen., Jovan2389, Oktar и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  799
  742
  27 Април 2010
  Машко
  Јас ќе дадам проценка според конфигурација, а не брендот или името кое го носи лаптопот и немој да ме тепате одма од 40000 до 50000 илјади денари, но за побрза продажба да си почнеш од 45000 илјади денари па да видиш како ќе иде.

  ПС : Знам дека ќе ме тепате сите за проценката :p :)
   
  Последна промена: 22 ноември 2019
  На damil и boban984 им се допаѓа ова.
 4. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Го имав поновиот модел беше огласен 6 месеци никој не се јави за 60 илјади денари
  Ми нудеа 45000 денари и сл, нема пазар кај нас за вакви лаптопи да не ти кршам филм.
  45000 денари моја проценка
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ви велам јас премиум хардвер не е за купување ако не мислиш да го цепаш до крај. Го плаќаш изгор а многу губи на вредност.
   
  На DrMTR, damil, RoninMK и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Освен ако не го земеш од тука, односно ЕсАДе.

  Скал што го земал ЕксПиЕсот, 115к го има платено што е солена сума ама тие се условите кај нас.
   
 7. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  712
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  по нашава држава полесно ќе продадеш некое ѓубре за неколку илјадарки, него ли добар хардвер со многу добар попуст цена.
   
  RoninMK, DrMTR и на Aowek им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
  одма се фативте за државата. на кој од вас или ваш познаник му треба ваков лаптоп со овие спецификации и таа цена?
   
  На DaVoRkNe и igor_igor им се допаѓа ова.
 9. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  712
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Па на едно 10тина души, дизајнери, и веб девелопери, архитекти што ги знам, а уште користат и3ка со хд610 и 1600х900 на екран со никаква калибрација на бои, бидејќи го зеле за 300 евра, пред неколку години, а користат најнов ајфон од 1300 евра. Приоритети.

  Се си има маркет, Тоа на кој му треба а на кој не е релативна работа. Кај нас гејмери уште играат на 1050ти и 750ти графички, додека во светот веќе се премина на 1440 120+ хз.
  Државата е сиромашна, со тоа и народот. Народот не ја направил државата сиромашна, туку таа него, со тоа и си се придржувам до тоа што го кажав. Државата е крива.
   
  На Zeddomazed, cgfreak, AleksandarSK и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ова е типично народско размислување, државата била крива, се нешто некој друг е крив а не народот. Па народот е државата и е директен предизвикувач на ситуацијата во државата.

  Како и да е, да не одиме офтопик, стварно греота за ваков хардвер. Ептен на среќа да се најде еден човек во 1000 што има пари да го купи и има памет да направи вистински избор.
   
  На SaleSk, Futurelakimens, RoninMK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Лаптопот официјално оди на продажба за 900 евра. Цената не е фиксна, може и понуди во ПП.

  Да напоменам лаптопот е во беспрекорна состојба.
   
  Последна промена: 25 Декември 2019
 12. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бумп. Новогодишна цена за лаптопот - 750 евра. БУЈРУМ!
   
  petkotrajko, gOJDO, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бумп. Цената останува 750 евра фиксна.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,470
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Мислам дека ценава е превисока, има лаптопи со 9та генерација процесори кои ќе го искинат во перформанси овој модел. Околу 55к. Има дури и со вградена графичка. Може не се ултрабуци, но 15ки се и веројатно се со добри екрани и тие.
   
  На Eddytion му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Цената се базира на сите можни детали, не само процесор. Можеби има лаптоп со 9та ген. Што има појаки перформанси, ама нема да е ултра бук, нема 4к екран и тач и други работи.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  Vlecka, DaVoRkNe, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Има во Нептун ХРЅ, ѕирни изработка.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,470
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ќе поминам вечер или утре.
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Продаден надвор од форум.
   
  DarthJe5us, Oktar и на Necromancer им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...