1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dell XPS 15 9530

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Angel, 23 Март 2019.

Тагови:
 1. Angel

  Angel
  Intern

  314
  25
  21 Април 2007
  Се решив некако да го продадам лаптопот од насловот. Барам понуди за цена. Лаптопот ја носи следнава конфигурација:
  CPU: i7 4712HQ
  RAM: 16 GB DDR3
  HDD: Samsung EVO 840 250GB mSata + 1TB HDD Toshiba
  GPU: NVidia 750M + Intel HD 4600
  QHD+ (3200x1800) MultiTouch Display

  Лаптопот е купен 2015год. од ComputerUniverse и е со QWERTZ тастатура.
  До крајот на денот ке пробам да постирам и слики.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angel

  Angel
  Intern

  314
  25
  21 Април 2007
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  830
  768
  27 Април 2010
  Машко
  Еве јас ќе дадам проценка иако знам дека ќе ме потепаат одма на форумов.
  Спрема конфигурацијата и тоа дека лаптопот е стар 4 години + 3 месеци ако го продадеш 10000 илјади денари на КОЊ си али ако некој ти даде 8000 илјади одма дај го и немој да плачеш по него.
   
 4. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  Пушти слики и дали има некој проблем ??
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,592
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Можеш да го продадеш за 500 евра. Патем, на тастатурата можеш да ги смениш копчињата Z со Y, поедноставно е за да не ти плачат нубови кои ќе го гледаат.
   
  На DemoUser и toshex им се допаѓа ова.
 6. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  366
  363
  17 Март 2010
  Машко
  Според мене 20k - 24k, е сега ако на некого му менува и мониторот што е таков, тогаш уште нешто ќе си земиш. Нормално, зависи и од состојбата на лаптопот.
   
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,177
  643
  12 Април 2017
  Машко
  Аман од вас со Дел лаптопи :D Сите без слики идете :D
  Шала на страна, колку трае батеријата?
   

Сподели

Вчитување...