Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Dell WD19 Docking Station

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.958
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

Dell WD19 Docking Station - 4.000 ден.

Продавам неколку месеци користен DELL WD19 Docking station. Уредот функционира одлично без никакви забелешки. Може да се користи и на лаптопи од други производители.
 • Ports: 1x USB-C 3. 1 (Gen 2), 1x USB-A 3. 1 (Gen 1 with power Share), 2x USB-A 3. 1 (Gen 1), 1x combo Audio/ headset, 1x audio out.
 • Ports: 2x DisplayPort 1. 4, 1x HDMI, 1x USB-C multifunction DisplayPort, 1x Gigabit Ethernet RJ45.
 • Power: Power adapter 130 Watt AC 120/230 V (50/60 Hz). Docking interface...

Видете го целиот оглас...
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.493
5.743
Вклучен е и адаптерот? И дали работи со новите Епл Силикон машини, т.е. дали може 2+ монитори да се вклучат?
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.958
Скопје
Вклучен е и адаптерот? И дали работи со новите Епл Силикон машини, т.е. дали може 2+ монитори да се вклучат?

Вклучен е и адаптерот, не сум го пробал со повеќе од 2 монитори.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.958
Скопје
Мислев дали работи мониторот од лаптопот (Macbook M1) плус уште два монитори? Како испорачуваш?

Екранот од лаптопот (DELL) плус уште 2 монитори проверено работи. На MacBook M1 не сум пробал, можам да ти понудам да пробаме. Испорачувам стрикно очи во очи, карго не доаѓа во предвид.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.005
1.339
Скопје
Дали може паралелно да биде врзано и на Main PC и на лаптоп? (+ 2 монитора и периферија) Или скроз друг уред ми треба за оваа намена?
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com
Дали може паралелно да биде врзано и на Main PC и на лаптоп? (+ 2 монитора и периферија) Или скроз друг уред ми треба за оваа намена?

Ова е док, значи еден кабел влага во лаптоп USB-C, тој кабел завршува во кутијата со еден куп приклучоци, а воедно тој истиот кабел и го полни лаптопот.

Еден кабел е кутија-лаптоп така да неможеш да врзеш повеќе работи. Тебе ти треба најверојатно KVM
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.579
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Дали може паралелно да биде врзано и на Main PC и на лаптоп? (+ 2 монитора и периферија) Или скроз друг уред ми треба за оваа намена?
type-C „KVM“-a сѐ уште има многу малку во светот. но отвори една тема, ќе продискуитраме да не му го тупиме огласот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.222
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно