1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DELL Vostro 5590 (i7, 16Gb, 512Gb SSD + 1T)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skullmonkey, 26 Февруари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,115
  3,257
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Продавам лаптоп DELL Vostro 5590 со десета генерација i7 со лиценциран Windows 10 PRO.
  Купен е во Ноември и малку работен.
  Сеуште е под гаранција.

  Processor Intel Core i7-10510U
  Display 15.6" Full HD (1920 x 1080) Anti-Glare LED Display
  Memory installed 16Gb DDR4 Memory
  SSD 512GB M.2 PCIe NVM
  HDD 1TB
  Video Controller nVidia GeForce MX250 with 2GB GDDR5 Memory
  Multimedia Integrated HD Camera with Microphone
  High Quality Speakers; Integrated digital array microphone
  Wireless & Bluetooth Intel Wireless 9462AC (802.11ac) Dual Band Adapter + Bluetooth 5.0
  Network Card Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet Controller
  Slots & Ports 2 x USB 3.1 Gen 1 Ports; USB 2.0 port; USB 3.1 Gen 1 (Type-C) port; HDMI; RJ-45; Micro SD Card
  Reader; Universal headset jack
  Battery 3-Cell 42W/Hr Lithium-Ion Battery
  Power Supply 65W AC Power Adapter
  Keyboard Internal Qwerty Backlit Keyboard
  Operating System Windows 10 PRO
  Warranty 3 Years RTD Standard Warranty

  IMG_9577.JPG IMG_9578.JPG IMG_9579.JPG

  ЦЕНА: 57.000 денари
   
  gocetan, gOJDO, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,528
  10,544
  23 oктомври 2012
  Машко
  Се извинувам за коментар во оглас, ама битна порака до @skullmonkey: ти рековме да и купиш мекбук :D Ама сега е прав момент да му го удриме штрафцигерот и да утврдиме дали е ТН или ИПС панелот!
   
  TheMarshal, skullmonkey и на Avid им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,115
  3,257
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не е. И ако се бавите со фотки, не е за вас, иако се друго на лаптопот е врв, поготово изработката и брзината. Пердуф е, а се пали/гаси инстант.
  Многу се мислев дал да го шиткам, ама секс е у питање,... така што...
   
  На Luca Toni, G4M3R, Zeddomazed и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Дали е копан лаптопот?
   
  На zdravkovskii, GGTT1, G4M3R и уште 11 други им се допаѓа ова.
 5. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  не е копан, дел e

  neznam od so e del
   
  gremlin, Nomad и на gOJDO им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. SaleSk
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  3,706
 2. clen 7
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  550
 3. Gucci
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,349
 4. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,477
 5. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  863
Вчитување...

Сподели

Вчитување...