1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dell UltraSharp U2412M 1920x1200 IPS LED

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 19 Јуни 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам безпрекорно сочуван монитор Dell UltraSharp U2412M без мртви/заглавени пиксел и без IPS Glow/Backlight bleed.

  Спецификации:

  24" LED IPS (In-Plane Switching), anti glare with hard coat 3H
  Optimal Resolution: 1920 x 1200 at 60 Hz
  Contrast Ratio:1000:1 (typical), Dynamic Contrast ratio: 2 million:1
  Brightness: 300 cd/m2 (typical)
  Response Time: 8ms (gray to gray) Typical
  Max Viewing Angle (vertical/horizontal) 178º / 178º
  Aspect Ratio Widescreen (16:10)
  Color Support: 16.7 million colors
  Pixel Pitch: 0.27 mm
  Adjustability Height-adjustable stand, tilt , swivel , pivot and built in cable-management

  CONNECTIVITY
  1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP
  1 DisplayPort(DP)
  1 Video Graphics Array (VGA)
  1 USB 2.0 upstream port
  4 USB 2.0 downstream ports
  DC power connector for Dell Soundbar

  Цена, фиксна: 7500 ден

  075 437-061, Кирил
   
  Lazarko, GGTT1, crazzyy84 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  7000 денари!
   
  На gocetan и Molec им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Без мртви и заглавени пиксели, без bleeding, фабрички прекалибриран...
  IMG_20190714_205948.jpg
   
  borcep, cgfreak, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  БАМП, греота е прашина да фаќа...
   
  cgfreak, shifty, JasSum и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продаден
   
  Speedster, GGTT1, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...