1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dell U2711 wide gamut монитор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од omegaRED, 26 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Проценка на Dell U2711 wide gamut монитор, 27", 2560 x 1440, 10bit панел, 98% AdobeRGB gamut.

  Dell UltraSharp™ U2711 69 cm (27") Monitor with PremierColor Details | Dell Middle East

  Многу малку користен, помалку од 800 часа on time, козметички добро зачуван со по некоја ситна гребаница на постољето, и одлепено е Dell знакчето напред, панелот е без забелешки.

  Слики ќе поставам дополнително.[​IMG]

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  imortel, shifty, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  a20190526_123038.jpg a20190526_123047.jpg a20190526_123103.jpg a20190526_123111.jpg a20190526_123129.jpg
   
  На stefan_off, architect, bLaCk AnArChY и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Фала за лајковите :D Ај сега и некоја проценка :carefree:
   
  ТАТА_МАТА, bokiscout и на Rukfash им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,313
  9,579
  23 oктомври 2012
  Машко
  Секоја проценка за мониторов би била неблагодарна. Зверов бил платен прескапо, а воедно е и 8 години стар модел, што незначи дека е инфериорен во однос на поновите модели, но ете, едноставно тешко е да се стават сите параметри на кантар и да се даде праведна проценка. Еве ќе ризикувам и ке дадам проценка од 300 евра (иако мислам дека вреди и повеќе) но мислам дека цена по која би можел да се продаде е 250, а и по таа цена не би била брза продажбата освен ако не се погоди некој да баш има потреба од вакво нешто. Ова е тажен оглас... не сум среќен... не го продавај.

  П.С. Ако го даваш по набавна, тука сум.
   
  На StalkeR, Avid, architect и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  170
  118
  21 Мај 2017
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,576
  11,346
  23 Јануари 2008
  Манга
  9-10k
   
  На Tomislav96 и artweb им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Оди на продажба за 15.000 денари.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Може замена за 1080 Ti со моја доплата, или некоја комбинација мониторот + GTX1070 Xtreme Gaming за 1080Ti.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  14.000

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Bump

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  F5

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  13.000!!!

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  BUMP!

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  F5

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  12.000 фиксно

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  F5, може замена за GTX 1070.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Резервиран!

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На borcep, Necromancer, shifty и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...