1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dell U2515H & U2715H

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од fuzzjaw, 3 Јуни 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Барам проценка на горенаведените монитори. Малку ме копка да одам на 144Hz откако зедов десктоп, ама еден од овие два ќе мора да лета бидејќи немам ни место на бирото, ни потреба од три монитори, два ми се доволно.

  Сликава во прилог е штрапната набрзина, ако решам да ги продавам ќе направам убави слики на светло и ќе ги ставам овде.

  1. Dell U2515H (вертикалниот на сликата) - мониторот е купен на почетокот на годинава од член на форумов, го добив без кутија, таков и го продавам.

  Состојбата му е 10/10, и козметички и функционална. Нема никаква гребнатина ни на панелот, ни на постољето. Гаранцијата е истечена.

  Со него добивате кабел за напојување, DP to mDP кабел, и USB кабел.

  2. Dell U2715H (хоризонталниот на сликата) - мониторот е купен нов од Анхоч, ја чувам и кутијата и се што имаше во неа.

  Состојбата и нему му е 10/10, чуван е како очи, транспортиран секогаш во кутија и со сите заштитни фолии на него. Гребнатинки/оштетувања нема никакви. Купен е во јуни 2018, и има барем две години гаранција, значи би требало деновиве да истече. Ќе проверам уште еднаш, ако е три години, значи важи до јуни 2021.

  Со него оди кабелот за напојување, DP to mDP кабел, USB кабел и извештајот за калибрација.

  Мониторите се наоѓаат во Охрид. Поради недостатокот на кутија, U2515H не би го праќал по карго, а U2715H можам да го спакувам како што го зедов спакуван од Анхоч, и не би требало да се оштети. Во секој случаj, local pickup is preferred.

  EDIT: Да напоменам дека ќе продавам еден монитор, а не двата, и тоа само ако проценките ми одговараат. Кој од двата, зависи од проценките и интересот.

  20200603_180406.jpg
   
  На architect, flip360, Калорик и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,004
  1,253
  9 Јуни 2015
  Машко
  U2515h ~9.000

  U2715h ~13.500
   
  Последна промена: 7 Јуни 2020
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Мал update. Ги најдов документите за двата монитори, двата имаат преостаната гаранција од Анхоч.

  U2515H - Купен на 30.09.2017, гаранцијата е до 30.09.2020.
  U2715H - Купен на 09.06.2018, гаранцијата е до 09.06.2021.
   
  На damil и Вајкинг им се допаѓа ова.
 5. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  954
  1,316
  25 oктомври 2012
  Машко
  1. Dell U2515H - 12 000 денари
  2. Dell U2715H - 15 000 денари
   
  На idzek и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  @Вајкинг @mviktors фала ви на двајцата за проценките. Повисоките цени се оние на што и се надевав, плус минус, така да ќе одам со нив.

  Одат на продажба,

  Dell U2715H - 15,000 денари
  Dell U2515H - 12,000 денари

  Со оглед на состојбата не мислам дека плус фотографии се потребни, ама ако сака некој ќе ги сликам.
   
  На idzek му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Поради недостаток на интерес, мониторите се повлекуваат од продажба. Темата може да се заклучи.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...