Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Dell U2419H

Статус
Затворена за нови мислења.

vjakimov

Intern
17 декември 2023
0
7
vjakimov додаде нов оглас:

Dell U2419H - Проценка

Се продава целосно исправен и одлично сочуван монитор DELL U2419H со комплетно пакување.
Користен е како втор монитор за работа и нема мртви пиксели.
Можно е да има уште некој месец гаранција, но ја загубив фискалната и не се исплаќа да одам во УЈП да барам да ми издадат нова.
Го продавам бидејќи нарачав нов BenQ 4K.
На сајтот на Dell веќе не постои овој модел, па затоа споделив линк од друг сајт каде ги има сите карактеристики.
Каргото ќе го платам јас доколку купувачот не е од БТ.

Купен е...

Видете го целиот оглас...
 

vjakimov

Intern
17 декември 2023
0
7
Ист како мојот бил 9К во 2023.

Паднаа цените од тогаш или?
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.064
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Ист како мојот бил 9К во 2023.

Паднаа цените од тогаш или?
Ај можда грешам.. Тоа беше моја проценка а колку ќе го продаваш си е твоја одлука сепак...(y)

А ако споредуваме вчера се продаде 27 инчи 1440п 144хц монитор за 7500 денари..

А ова 24 инчи 1080п 60хц поскапо да иде за 8к ? Мене нелогично ми е..
 
Последна промена:

vjakimov

Intern
17 декември 2023
0
7
Не е исто MSI и Dell (IPS со Pivot).
И не е исто стар 5 години и стар помалку од 3.

Ок фала на сите за помошта околу цената :)
 
Последна промена:

Weeaboo

Practice makes perfect
23 февруари 2020
1.117
1.277
Мојот e произведен во Maј 2020.

А користен е помалку од 3 години и тоа не цело време.

Во случајов ирелевантно е тоа колку е користен од твоја страна бидејќи нема гаранција.
Тоа е модел стар речиси 5 години.
Тоа што допринесува Dell да имаат повисока цена е униформноста, изработката, конекторите, features како daisy chain, portrait mode, height adjustable stand, factory calibrated и проверени панели (си имаат полиса тие за премиум панел и 0 мртви пиксели), али мислам последново во случајов не е релевантно бидејќи претпоставувам е врзано со гаранцијата.

Како и да е, глупа споредба е само да се гледа големина на резолуција и херци.
Со оглед на тоа кога беше достапен мониторот во нашите продавници, цената му беше околу 13к, моја проценка е 8000, за брза продажба 7000.

А ако споредуваме вчера се продаде 27 инчи 1440п 144хц монитор за 7500 денари..

А ова 24 инчи 1080п 60хц поскапо да иде за 8к ? Мене нелогично ми е..

Со мали козметички оштетувања. Ито како има логика.
Башка изработката е небо-земја спрема овие 2 монитори.
 

vjakimov

Intern
17 декември 2023
0
7
Тоа е модел стар речиси 5 години.
Како модел, да, во право си, јас зборував за конкретниот монитор колку е стар, т.е. кога е произведен.
Во случајов ирелевантно е тоа колку е користен од твоја страна бидејќи нема гаранција.
Слично е како кај половна кола кога гледаш колку км им поминато :)

Не знам што точно има во мониториве, ама знам во фирмата на времето имавме компјутери кои без доста стари во години, ама малку користени и кога дојде еден сервисер да провери што имаме како имаме, ни рече дека се во многу добра состојба затоа што немаат подуени кондензатори :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.348
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно