1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dell Optiplex 7010, Intel i3 (3rd Gen) 3240 / 3.4 GHz, 16Gb DDR3 1600Mhz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 17 Август 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам компјутер Dell Optiplex 7010 small factory, со следниве перформанси

  CPU: Intel Core i3 (3rd Gen) 3240 / 3.4 GHz - LGA 1155
  Chipset: Intel Q77 Express
  Memory: Samsung 2 x 8Gb DDR3 1600Mhz (16Gb)
  VGA: onboard Intel HD Graphics 2500
  HDD: 320Gb SATA
  OD: DVDRW
  Network:Gigabit Ethernet Intel 82579LM
  Video interfaces: DisplayPort, VGA

  Компјутерот е користен во канцеларија, тестиран и е во одлична состојба, тивок, без никакви оштетувања.

  IMG_20190817_102115.jpg IMG_20190817_102131.jpg IMG_20190817_102159.jpg IMG_20190817_102209.jpg

  Цена: 8900 ден.
  Само со 8Gb DDR3 - цена 7500 ден.
  Контакт: 076/476-017 Петар
  Достава низ цела Македонија
   
  Последна промена: 17 Август 2019
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  UP
  Бесплатна достава за утре во Скопје
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Се продава само со 8Gb DDR3 1600Mhz
  Нова цена: 7300 ден.
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 7. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  6000ден. со 4gb меморија

  Бесплатна достава денеска за Скопје
   

Сподели

Вчитување...