1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dell Optiplex 3020/I3 4160/2X4gb/500GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 18 Мај 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Се продава DELL OPTIPLEX 3020 во одлична работна состојба, со следниве спецификации:

  CPU:INTEL i3 4160 3.6 GHZ SOCKET 1150 HASWELL
  RAM:2X4GB SK HYNIX 1600 MHZ DUAL CHANNEL
  GPU: INTEL HD GRAPHICS 4400
  HDD:500 GB WESTERN DIGITAL BLUE
  PSU:290W DELL BRANDED REAL POWER PSU 80+ BRONZE

  Цена 7500 денари.

  60516575_338124513558661_2981652355142909952_n.jpg 60612714_295107431429028_4047565033582886912_n.jpg 60638400_421417795079406_6181800296612626432_n.jpg
   
  На Dackomkd86 и gOJDO им се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Има опција да се земе со 1 плочка рам и со помал диск за поевтино, може да се замени и HDD со SSD 120/250гб или на целата конфигурација да се додаде SSD со доплата :)
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. masterwu
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  359
 2. Sm0k3y25
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  787
 3. Banjifiko
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  848
 4. gorgekara
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,473
 5. gOJDO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  437
Вчитување...

Сподели

Вчитување...