1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dell N5110 i Dell N3521

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vladimir171, 8 Мај 2019.

 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  362
  181
  15 ноември 2007
  Машко
  Ако може една проценка за уредиве

  1. Inspiron 15R N5110
  • Intel Core i5-2410M
  • 15.6-inch 1366×768
  • 4GB DDR3 memory (1333MHz)
  • 500GB 5400rpm HDD
  • AMD HD 6470
  Сменета е со нова долна пластика беа скршени ќошевите што ги држат шарките.
  На тастатурата и треба чистење, привремено некои копчиња треба посилно да се стиснат за да работат.
  Нема батерија.
  Доаѓа со оригиналниот полнач.
  Го нема CD-rom от има Caddy на негово место за втор диск.

  2. Inspiron 15" 3521
  • Intel Core i5-3337U
  • 15.6-inch 1366×768
  • 4GB DDR3 memory (1333MHz)
  • 500GB 5400rpm HDD
  • AMD HD 7670M
  Сменет лев држач за екран и долна пластика.
  Нема физички оштетувања.
  Батеријата држи повеќе од 1 час.
  Доаѓа со оригиналниот полнач.
  Понекогаш на навалување на екранот знае да смени боја, можно е да има некој прекин во флет кабелот но визуелно не воочив никакви оштетувања на него.
  Давам резервна тастатура , пластика со тач и резервни пластики од екранот со него.

  *Сменетите делови се оригинални за двата лаптопи.

  Слики ќе закачам накнадно.
   
  На kire_33 и Garfield' им се допаѓа ова.
 2. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  362
  181
  15 ноември 2007
  Машко
  Еден апдејт:

  1. Inspiron 15R N5110 - 4000 денари
  Го најдов CD-rom от доколку му е потребен на некој

  2. Inspiron 15" 3521 - 6000 денари

  И секако слики од уредите :)
   

  Прикачени датотеки:

 3. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  362
  181
  15 ноември 2007
  Машко
  1. е продаден
  2. N3521 - 5000ден
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  362
  181
  15 ноември 2007
  Машко
  Продаден е и вториот, може клуч.
   
Слични теми
 1. DekoRoker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  928
 2. maci
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  760
 3. Martinco5
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,035
 4. Mihajlo02
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  625
 5. gorgekara
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,603
Вчитување...

Сподели

Вчитување...