• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dell издаде нова серија лаптопи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Во четврток, 26 јуни 2008 година, DELL лансираше нова серија од неговите надалеку прочуени лаптопи. Се работи за DELL Studio кој доаѓа со 15,4" или 17" екрани, Core 2 Duo процесор, до 320 GB HDD, 4 GB RAM и опции за интегрирана и ATi графичка. Лаптопот доаѓа и со "полна додатна опрема" како 802.11g wireless (802.11n е по избор), bluetooth, card reader, web-camera. DELL Studio ќе биде достапен на пазарите ширум целиот свет. Почетната цена за 15,4" серија е $799, а за 17" е $999 (цените се од америчкиот пазар).


Повеќе информации на официјалната страна на DELL.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
508
Па можеби кај нас по едно две години ќе ги донесат. Моментално се продаваат Dell од 1500 серијата :) Али DELL се закон за лап-топ, заедно со Sony!!!:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
DELL 1500 серијата се најслаба серија од DELL. Најнов модел од таа серија е Inspiron 1525. Новиов лаптоп Studio, со својата моќ и цена спаѓа некаде помеѓу евтиниот Inspiron и неодоливиот XPS.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно