1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dell Inspiron Gaming 7577

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 Април 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
  Dell Inspiron Gaming 7577

  15.6" Full HD Display, 1920x1080
  Intel Core Intel® Core™ i7-7700HQ процесор (6M Cache, up to 3.8 GHz)
  8 GB DDR4 RAM
  128 GB SSD
  1000 GB HDD
  nVidia GeForce GTX1050Ti - 4GB
  Wi-Fi.a 2x2 WiFi, BT 4.2, HDMI, USB 3.0
  Fingerprint Reader
  Card Reader, Webcam

  Купен од Анхоч пред точно една година(57K), гаранција има уште 2 години, со комплетна документација (има и online да си внесеш сериски број да гледаш warranty и слични ствари). Зачуван е скроз и со едно репастирање и чистење прашина ќе биде како нов, користен е по неколку саати во денот.
  IMG-f324d000fe6c6c5a45c096de2fc310b2-V.jpg IMG-365fb78db34249f6f84f3be6bdc13f45-V.jpg IMG-9f35ad4a33943d64e60f5ec02aff40f8-V.jpg IMG-0d4a62b1afdbce1699808957b0ef51a0-V.jpg

  Цена, фиксно: 41000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Noumenon, Jovan2389, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
  Батеријата трае 3 часа за сурфање и офис работа. Патем, дисплејот е IPS.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
Слични теми
 1. bxxxn
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  516
 2. Banjifiko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  726
 3. MilanS87
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  389
 4. Happy
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  750
 5. Creed_Bratton
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,341
Вчитување...

Сподели

Вчитување...