1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Dell Inspiron 15 5584: i5 8265u, 16GB DDR4, 256GB NVMe, 15.6" Full HD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам практично нов(помалку од 50 часа користен) лаптоп Dell Inspiron 15 5584 произведен во 2019 година, купен од странство со следниве спецификации:

  CPU: Core i5 8265u 4 Cores/8 Threads up to 3.9GHz
  RAM: 16GB(2x8GB) DDR4-2400
  SSD: 256GB NVMe
  VGA: nVidia MX130 2GB
  Display: 15.6" Full HD
  Keyboard: QWERTY with backlight
  Weight: 2kg

  Повеќе инфо: https://topics-cdn.dell.com/pdf/inspiron-15-5584-laptop_users-guide_en-us.pdf

  20191214_001216.jpg 20191214_001304.jpg 20191214_001301.jpg

  Цена, фиксна: 34000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 17 Декември 2019
  На architect, zlate_mkd, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Пред новогодишно понижење: 31000 денари
   
  Последна промена: 20 Декември 2019
  architect, GGTT1 и на gocetan им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Новогодишна цена: 30000 денари!!!
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продаден
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...