• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dell Inspiron 15 3585 Ryzen 5 8gb-ram-256gb ssd

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,498
1,120
Неврленд
Дечки, ако може мислење за лаптопот. Првенствено е за 11 годишно девојченце кое ке го користи за во школо ама ќе игра по некоја игра со Vega 8 која знам дека ке е одлична, а ќе се користи и фамилијарно по дома.
Дали некој може да најде инфо за матичната дали има додатни слотови за HDD, SSD, RAM. Пишува дека лаптопо е без DVD drive, шо можеби значи дека таму има слободен слот или грешам?
Би го земале утре пошто таму у Лондон ке работат и утре за black fridey по цена од 400 фунти, со попуст од 100 фунти. Или преведено по наше 450 евра.
Ке го земеа и денеска, ама летнале како алва :)
 

vikomkd

Gaining Experience
9 август 2015
41
161
Skopje,Aerodrom
vikomkd's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600 @3.7Ghz w/ Stock cooler
Motherboard
Gigabyte AB-350M-gaming 3
Storage
Kingston UV500 240gb 2x 1TB Western Digital Blue
PSU
Enigma G2 650W
RAM
16GB DDR4
Video card
Gigabyte GeForce GTX 1070 8gb G1 gaming
Case
SAMA Inpower Canty III
OS
Windows 10
Имаш 2 слота за рам, место за 2.5" хдд/ссд и м.2 слот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,805
Мислења
850,823
Членови
29,489
Најнов член
cadi1
На врв Дно