1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проценка Dell Inspiron 13-7373 2 in 1 & Bose QC25

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ceco, 20 Септември 2019.

1. Ceco

Ceco
    Gaining Experience

607
    166
    29 Септември 2010
    Ве молам за проценка на следниов лаптоп и слушалици. Лаптопот има мали козметички оштетувања и доага со оргинал полнач и е со touchscreen. Истиот е со i5-8265, 8gb ddr4, 256gb ssd. Додека слушалките доагаат во оргинал кутија и QuietComfort airline adapter.
    Фотографии ке прикачам подоцна.

2. VerifiedUsers Overlay
    gocetan

gocetan
    Gaining Experience

182
    171
    6 oктомври 2011
    Машко
    "Фотографии ке прикачам подоцна"

На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.
  3. Ceco

Ceco
    Gaining Experience

607
    166
    29 Септември 2010
    Се извинувам бев зафатен малку викендот не сум сигурен колку се видливи микро гребаници има на капакот на лаптопот. Фотографиите се на следниов линк https://imgur.com/a/XRVcSUf

GGTT1, gocetan и на gOJDO им се допаѓа ова.
  4. Ceco

Ceco
    Gaining Experience

607
    166
    29 Септември 2010
    Слушалките продадени 2500.
    Се чека проценка за лаптопот.

5. damil

damil
    On your way to fame

638
    547
    2 Јануари 2015
    Машко
    Пиши која цена ти се врти у глава, демек ако ја кажам 200 еур ти ќе му бараш 200?

На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ceco

Ceco
    Gaining Experience

607
    166
    29 Септември 2010
    Друже насловот е проценка барам проценка ми се врти нешто околу 350-400е за 200е најди ваков да купам и јас. ‍♂️

На damil му/ѝ се допаѓа ова.
  7. damil

damil
    On your way to fame

638
    547
    2 Јануари 2015
    Машко
    Па тоа ти зборам, 400 пиши па ако има заинтересирани за помалце ќе спушташ. Не дека стварно вреди само 200, ја лупнав цената.

Иначе топ е лаптопот на кој му треба вакво нешто, многу поквалитетно од Леуново за 20.000.

BTW, колку е стар и колку му држи батерија?

8. Војвода

Војвода
    Unstoppable

2,214
    3,572
    26 oктомври 2012
    Машко
    Наведи асални спецификации, не спомна, но гледам дека има тачскрин, и плус се врти за 360 степени. Оваа класа на лаптоп би требало да доаѓа и со лиценциран виндовс 10. Колку ќелиска батерија има, 2,3 или 4 ?
    Дали е купен во Македонија, и дали и колку има важечка гаранција. Дали се зачувани оригиналната гаранција и фискална сметка, без кое нема како да ги оствариш гаранциските права.
    Инаку по мене ако има се она што го напоменав, ова за 400 евра е џабе.
    Ваков нов лаптоп од други производители чини преку 45к.

На damil му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ceco

Ceco
    Gaining Experience

607
    166
    29 Септември 2010
    Напишани се спец погоре, купен е од шведска,интернационалната гаранција е истечена на 21 месецов според сервис таг. Батеријата држи во зависност од користење во глобала лајт користење со пуштено филмче јутуб фб околу 4 ипол часа. Нема лиценциран виндовс. Типот од кого го купив ми рече го форматирал некој другар претпоставувам е пиратаски активиран.

10. Ceco

Ceco
    Gaining Experience

607
    166
    29 Септември 2010

Сподели

Вчитување...