1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dell Inspiron 13-7373 2 in 1 & Bose QC25

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ceco, 20 Септември 2019.

 1. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Ве молам за проценка на следниов лаптоп и слушалици. Лаптопот има мали козметички оштетувања и доага со оргинал полнач и е со touchscreen. Истиот е со i5-8265, 8gb ddr4, 256gb ssd. Додека слушалките доагаат во оргинал кутија и QuietComfort airline adapter.
  Фотографии ке прикачам подоцна.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  186
  184
  6 oктомври 2011
  Машко
  "Фотографии ке прикачам подоцна"
   
  На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.
 3. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Се извинувам бев зафатен малку викендот не сум сигурен колку се видливи микро гребаници има на капакот на лаптопот. Фотографиите се на следниов линк https://imgur.com/a/XRVcSUf
   
  GGTT1, gocetan и на gOJDO им се допаѓа ова.
 4. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Слушалките продадени 2500.
  Се чека проценка за лаптопот.
   
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  Пиши која цена ти се врти у глава, демек ако ја кажам 200 еур ти ќе му бараш 200?
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Друже насловот е проценка барам проценка ми се врти нешто околу 350-400е за 200е најди ваков да купам и јас. ‍♂️
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 7. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  Па тоа ти зборам, 400 пиши па ако има заинтересирани за помалце ќе спушташ. Не дека стварно вреди само 200, ја лупнав цената.

  Иначе топ е лаптопот на кој му треба вакво нешто, многу поквалитетно од Леуново за 20.000.

  BTW, колку е стар и колку му држи батерија?
   
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,451
  26 oктомври 2012
  Машко
  Наведи асални спецификации, не спомна, но гледам дека има тачскрин, и плус се врти за 360 степени. Оваа класа на лаптоп би требало да доаѓа и со лиценциран виндовс 10. Колку ќелиска батерија има, 2,3 или 4 ?
  Дали е купен во Македонија, и дали и колку има важечка гаранција. Дали се зачувани оригиналната гаранција и фискална сметка, без кое нема како да ги оствариш гаранциските права.
  Инаку по мене ако има се она што го напоменав, ова за 400 евра е џабе.
  Ваков нов лаптоп од други производители чини преку 45к.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Напишани се спец погоре, купен е од шведска,интернационалната гаранција е истечена на 21 месецов според сервис таг. Батеријата држи во зависност од користење во глобала лајт користење со пуштено филмче јутуб фб околу 4 ипол часа. Нема лиценциран виндовс. Типот од кого го купив ми рече го форматирал некој другар претпоставувам е пиратаски активиран.
   
 10. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010

Сподели

Вчитување...