1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dell inspirion n5110 ( за делови )

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Trtka, 31 Март 2020.

 1. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  99
  11 Април 2018
  Продавам Dell inspirion n5110 ( за делови ).
  Дисплеј - исправен
  Тастатурар - исправна
  Процесор i5 2430m- исправен
  2х4 гига рам ддр3 - исправни
  полнач - исправен
  графички чип nvidia gt 525m - расипан
  батерија - неисправна
  Лаптопот се пали на и работи околу една минута па се гаси.
  100% е рикната графичката (пробав да играм wow и то је то последици)
  лаптопот е без хард диск
  Цена 3000 денари.
   
  Последна промена: 31 Март 2020
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,146
  1,239
  11 Март 2011
  Проба ли во биос да подесиш (доколку има таква опција) да ја користи графичката од процесорот Intel HD Graphics 3000 наместо NVidia.

  P.S. Се надевам не е коментар во оглас, само добронамерен совет.
   
 3. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  99
  11 Април 2018
  Нема таква опција :D .
   
 4. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  99
  11 Април 2018
Слични теми
 1. DekoRoker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  945
 2. Martinco5
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,054
 3. Mihajlo02
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  642
 4. vladimir171

  Проценка Dell N5110 i Dell N3521

  vladimir171, 8 Мај 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  814
 5. mkgunner
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  195
Вчитување...

Сподели

Вчитување...