• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Dell G5 5500 (i5 10300H, GTX 1660TI 6GB)

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
343
395
Дечки здраво ми треба една проценка за лаптопчево , утре треба да го подигнам од Телеком комплетно нов со кутија и 3 години гаранција.

 • Процесор: Intel® Core™ i5-10300H Quad Core (8M Cache, up to 4.5 GHz)
 • Меморија: 8GB DDR4-2933MHz, 2x4G
 • NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti, 6GB GDDR6 ( Не е Max-q )
 • Хард диск: 512GB M.2 PCIe NVMe SSD
 • FHD (1920 x 1080) 120Hz 250 nits WVA Anti- Glare LED Backlit Narrow Border Display
 • Оперативен систем: Windows 10 Home

G5 15 Gaming Laptop | Dell Macedonia
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
343
395
Нека оди на продажба за 56.000 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
343
395
Се трга од продажба се решив јас да си го користам.

Клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,696
Мислења
848,904
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно