1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dell 5558

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од it_boy, 14 oктомври 2019.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Ми треба Проценка за Dell 5558 со следните спецификации:
  • Intel Core i3-4005U
  • DDR3 1600 MHZ 12 GB RAM Dual Channel CL 11 (Купен Нов 8 гб рам пред 2 месеци)
  • SSD Kingston 240 GB (Купено Ново пред 2 месеци)
  • Intel(R) HD Graphics 4400
  • Backlight Keyboard
  Батерија држи околу 2 часа можи и повеќе зависи од работата немам тестирано баш, цело време го користам на полнач,Супер зачуван со мали траги на користење ,со оригинален Делл полнач
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 14 oктомври 2019
 2. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
 3. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Оди на продажба за 13К
   
 4. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Бамп! 12500 Доколку мислите треба корекција на цената слободно пратете понуда по пп
   
  Последна промена: 16 oктомври 2019
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Бамп 12к
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Бамп 11к!!!
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Бамп! Супер Цена 10,000 ден за овој преубав и брз лаптоп :)
   
  На SiPy` и gocetan им се допаѓа ова.
 8. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Ајмо ЕКСТРА ЦЕНА:9.000 ДЕН :):)
   
  На gOJDO, shooter, architect и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  501
  418
  9 Јули 2018
  Машко
  Продаден
   
  gocetan, shooter, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...