1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DELL 3576 i7 / SSD 256 / 2GB GPU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од uwemi, 11 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Prodavam DELL Inspiron 3576

  • Processor: 8th Generation Intel® Core™ i7-8550U 8MB Cache, up to 4.0 GHz
  • Memory: 16GB 2400MHz 2x8gb
  • Storage: 256GB SSD
  • Graphics: AMD Radeon M430 - 2GB GDDR5
  • Display: 15.6-inch FHD (1920 x1080) Anti-Glare LED-Backlit Display
  • Optical: DVD-RW

  640 EURO
   
  На omegaRED и architect им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  IMG-728ae41a56cbb7e886af13297191334b-V.jpg IMG-d4f37c04f6e68d8a69ef6cd54e0fb226-V.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...