Декриптирање на ПДФ документ

Дискусија во форумот 'Криптографија // Стеганографија // Енкрипција' започната од darkkiler, 6 ноември 2015.

 1. darkkiler

  darkkiler
  Intern

  13
  0
  21 Септември 2014
  Машко
  Здраво дечки имам едно прашање во врска со пдф документ кој сакам да го отварам но ми бара корисничко има и пасворд.Пробав еден тон на програми за декрептирање или несакаат да го вчитат пдф-от или неможат да го најдат пробав и со конвертирање и со бруте форце..... ама ке треба многу време а и троши ресурси на пс-то.Па да прашам некој да не има искуство со отварање на вакви фајлови.Или да баталам :)

  Во прилог и слика:http://prntscr.com/8zqqrb
   
 2. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,490
  1,174
  27 Јануари 2011
  Машко
  Sigurno znaes koi se EC Concil?
  Dali malku si prociral za enkripcija?
  Ne e se kako na filmovi....kuckas 28 sekuni I gotovo.
   
 3. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  507
  300
  2 Март 2010
  Машко
  Го имаш на компјутер или сакаш да го отвориш онлајн?
   
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,809
  2,306
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Батали!
   
  На darkkiler му/ѝ се допаѓа ова.
 5. darkkiler

  darkkiler
  Intern

  13
  0
  21 Септември 2014
  Машко
  Го имам спуштено целиот материјал од ЦЕХв6 ама предаванјата се на пдф кои се криптирани..знам што е енкрипција и цех :p :D
   
 6. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  72
  66
  16 ноември 2011
  Продужи даље:hay:. Не си го троши за џабе времето, тешко дека ќе најдеш програма
   
  На darkkiler му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,148
  3,488
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Уф, имаше една. Кај да и текне од пред многу години беше...
   
 8. gokica

  gokica
  Модератор

  7,133
  7,575
  13 Јуни 2009
  http://ftp.sustech.edu/Books/ /CEH/CEHv7/Frankenstein Slides.pdf

  :crazy: :oh:
   
 9. darkkiler

  darkkiler
  Intern

  13
  0
  21 Септември 2014
  Машко
  тој пдф документ е во склоп со предавања и случајно останал во адоб реадеро во историја :)
   
 10. darkkiler

  darkkiler
  Intern

  13
  0
  21 Септември 2014
  Машко
 11. gokica

  gokica
  Модератор

  7,133
  7,575
  13 Јуни 2009
  Само со еден срч на гугл најдов низа од модулите по различни сајтови и оставени за даунлоад без никаква енкрипција.

  BTW не сум во тек но доколку станува збор за платени курсеви/содржини не можеме да ти помогнеме повеќе.
   
 12. stevo15

  stevo15
  Gaining Experience

  209
  162
  17 Септември 2012
  Машко
  Глеаш тоа енркиптираните се хакерцки работи, е сеа појак е филингот ако ја откриеш енкрипцијата :D
   
 13. darkkiler

  darkkiler
  Intern

  13
  0
  21 Септември 2014
  Машко
  можат да се најдат тие курсеви но се слики и несе квалитетни колку што забележав драстична е разликата во големина ке ги симнам и ке ги разгледам а доколку има некој заинтересиран за материјалите од ЦЕХв7 можам да ги споделам откако ке ги прикачам на клауд бидејки се 17гига и ги нема на торент :)
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,081
  20,166
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Акo мaтеријaлoт не е бесплaтен несмееш дa гo спoделувaш нa фoрумoв...имaј тo нa ум.
   
  На borcep и SaleSk им се допаѓа ова.
 15. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,184
  10,499
  2 Август 2012
  Машко
  Јас редовно сум се откажувал откако пасворд не е 12345678 или 0000
   
  На kjosmofon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Roncic

  Roncic
  Gaining Experience

  448
  404
  7 Јули 2012
  Машко
  Ако ова не ти помогне , ништо нема да ти помогне.
   

Сподели